Kilka słów o nas…

„Akademia Przedszkolaka” Pierwsza Uczelnia Twojego Dziecka  to pierwsze niepubliczne przedszkole w  Opocznie, powstała w 2010 r . Pierwsze zajęcia z udziałem dzieci i rodziców odbyły się w miesiącu sierpniu i zapoczątkowały funkcjonowanie Akademii. Przedszkole mieści się przy ulicy Kopernika 16 E w Opocznie. Organem prowadzącym są współwłaściciele: Maria Pawlik, Agnieszka Klimek. Nadzór pedagogiczny nad Przedszkolem sprawuje Kuratorium Oświaty  w Łodzi. Pomysł na założenie placówki edukacyjnej zrodził się już wcześniej i wynikał z zainteresowań, pasji oraz doświadczenia właścicielek.

Jako  właścicielki młodej stażem placówki, jedynej niepublicznej w Opocznie borykałyśmy się i wciąż borykamy z różnego rodzaju trudnościami czy to organizacyjnymi, czy administracyjnymi. Z czasem wraz ze wzrostem zainteresowania wśród Rodziców trudnością stała się również mała powierzchnia budynku.  Myśląc o rozwoju placówki wychodzimy naprzeciw tym trudnością szukając racjonalnych rozwiązań i tak w 2012 r. udało nam się powiększyć naszą placówkę umożliwiając tym samym powstanie trzeciej grupy w Akademii Przedszkolaka.  Przezwyciężanie tych trudności upewnia nas w przekonaniu co do słuszności naszych  priorytetów, dodaje sił i motywacji do dalszej pracy.

Za duży sukces uważamy wzrost zainteresowania ofertą naszej placówki wśród mieszkańców Opoczna i okolic. Cieszą nas również opinie  Rodziców na nasz temat, fakt, iż obdarzyli nas dużym zaufaniem i nadal nasza współpraca bardzo dobrze się układa. Na nasz sukces składają się też takie mniejsze, codzienne sukcesy dzieci, to że chętnie zostają w przedszkolu a nawet nie chcą iść  do domu, że na ich twarzach widnieje uśmiech i czasem usłyszymy „kocham Cię ciociu”. Sukcesem i okazją od urojenia łzy wzruszenia są występy okazjonalne naszych przedszkolaków np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy podczas uroczystości z okazji Dnia Dziecka, gdzie po raz pierwszy wystąpiły na dużej scenie przed olbrzymią widownią. To wszystko te małe i duże sukcesy dają wiele radości a przede wszystkim radości z wykonywanej pracy no i oczywiście motywacji do dalszego działania. Zapraszamy do zapoznania się z Opiniami naszych Rodziców.