Moje Hobby

W grupie „Żabki” rozpoczęliśmy realizację autorskiego programu „Moje Hobby”, którego celem jest prezentacja przez dzieci na forum grupy na temat swoich zainteresowań, hobby bądź kolekcjonowanych przedmiotów. W każdą środę chętny przedszkolak z grupy „Żabki” opowiada rówieśnikom o swoim Hobby- o to założenia autorskiego programu Akademii Przedszkolaka.

 • Hobby Adama H.

pobierz zdjęcia

Adaś na zajęciach pokazał nam swój kulinarny talent. Jak przystało na profesjonalnego kucharza. Adaś przygotował dokładny przepis, wszystkie produkty i wyjaśnił nam ile to jest 3/4 szklanki mąki. Pod okiem Adasia dzieci ugniatały ciasto i formowały ja na babeczki. Zaraz po wypiekach każdy mógł własnoręcznie ozdobić swoją babeczkę bitą śmietaną, owocami kolorową polewą. Ale to były pyszne zajęcia! 😛

no images were found

 • Hobby Kuby P.

pobierz zdjęcia

Od dawna wszyscy wiemy, że Kuba w czasie wolnym najbardziej lubi budować, i na ten właśnie temat Kuba przygotował swoją prezentację o hobby. Specjalnie na tą okazję przyniósł mnóstwo zestawów lego i wspólnie mogliśmy stworzyć miasteczko LEGO.

no images were found

 • Hobby Maxa

pobierz zdjęcia

Max kolekcjonuje samochody, ma ponad 200 modeli. W jego kolekcji znajdują się historyczny Fiat 125 czy Syrenka Warszawska ale i pojazdy przyszłości. Na zajęciach podziwialiśmy postęp techniki co to będzie za 100 lat!? 🙂

no images were found

 • Hobby Patryka

pobierz zdjęcia

Kolejna „Żabka”- Patryk zaprezentowała na forum grupy swoje hobby. Patryk interesuje się służbami ratowniczymi, ale na razie w formie zabawowej zaprezentował nam swoją kolekcję ratowniczą, opowiedział nam też, że jak dorośnie chce zostać strażakiem. Trzymamy kciuki, żeby mu się udało! 🙂

no images were found

 

 •  Hobby Adasia M.

pobierz zdjęcia

Tym razem o swoim Hobby opowiedział a raczej zaprezentował nam Adaś M., który interesuje się magią. Fascynacja sztuczkami magicznymi zrodziła się podczas naszej uroczystości przedszkolnej w czasie której gościliśmy prawdziwego magika. Na zajęciach nas przedszkolny magik Adaś zmieniał kolory wody, sprawiał, że przedmioty znikały lub nagle nie wiadomo skąd się pojawiły. Zajęcia o magii Adasia zakończyły się owacjami na stojąco.

no images were found

 • Hobby Hani

pobierz zdjęcia

Hania uwielbia kontakt z naturą, a przede wszystkim świat zwierząt. Kontakt ze zwierzątkami małymi czy dużymi- każdymi bez wyjątku, stanowi okazję do uśmiechu i zabawy. Hania wie także jak należy opiekować się zwierzątkami, gdyż sama posiada chomika, którego z chęcią pokazała kolegom i koleżankom z przedszkola.

no images were found

 • Hobby Liliany

pobierz zdjęcia

Wysportowane ciało i smukła sylwetka Liliany to zasługa jak się okazuje codziennej dawki sportu. Dziewczynka uwielbia jazdę na rolkach i łyżwach, zatem żadna pora roku nie stanowi dla Lili przeszkody do ruchu. Na zajęciach z cyklu „Moje Hobby” pokazała przedszkolakom w jaki sposób zakłada się sprzęt i jakie środki ostrożności należy zachować w trakcie jazdy rekreacyjnej. Lilianka namawiała również dzieciaki do aktywnego odpoczynku.

no images were found

 • Hobby Kuby

pobierz zdjęcia

Ciężarowy, autobus, wyścigówka i strażaki, auta wielkie i małe, bajkowe i całkiem realne- samochody, samochody i jeszcze raz samochody to cały świat Kubusia. Każdy przedszkolak miał okazję obejrzeć olbrzymią kolekcję mini- autek Kuby, które z pasją zbiera.

no images were found

 • Hobby Dominika

pobierz zdjęcia

Jak na chłopaka przystało Dominik to prawdziwy, zagorzały kibic piłki nożnej. Gwizdki, szaliki i olbrzymie czapki, i to wszystko w barwach ukochanej drużyny. „Ole! Ole! Ole! Ole! Nie damy się!”. Oprócz kibicowania Dominik wytłumaczył zasady gry podczas prawdziwego meczu piłki nożnej, oraz pokazał kilka sztuczek, w jaki sposób wykiwać przeciwnika.

no images were found

 • Hobby Oskara

pobierz zdjęcia

Chłopiec lubi aktywnie spędzać czas wolny, spośród wielu aktywności najbardziej lubi pływanie. Na zajęciach Oskar podzielił się wiedzą na temat sprzętu pływackiego, technik pływania oraz opowiedział o zasadach bezpieczeństwa takiego hobby. Ponadto chłopiec zaprezentował nam za pomocą filmu swoje praktyczne umiejętności.

no images were found

 • Hobby Filipa

pobierz zdjęcia

Jako pierwszy o swoim hobby opowiedział nam Filip zapoznał nas z instrumentem klawiszowym. Specjalnie dla kolegów i koleżanek zagrał swój pierwszy utwór. Każdy mógł również zaprezentować swoje muzyczne umiejętności.

no images were found