Współpraca z rodzicami

Ważnym aspektem funkcjonowania Akademii Przedszkolaka jest współpraca z rodzicami. Staramy się aby Rodzice byli partnerami Przedszkola i czynnie uczestniczyli w jego życiu. Małe grupy, kameralna atmosfera, odpowiednia liczba personelu oraz przemyślana organizacja procesu współpracy z Rodzicami to gwarancja skutecznej współpracy. W ramach procesu, którego rezultatem ma być owocna współpraca raz w miesiącu organizowane są indywidualne spotkania nauczycieli z chętnymi Rodzicami. Celem tych spotkań jest wymiana informacji nt. funkcjonowania dziecka w gr. przedszkolnej.  By zachęcić Rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkola zorganizowaliśmy wiele akcji np. „Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę” podczas której Rodzice przychodzili do przedszkola i kilka minut poświęcali na czytanie wszystkim dzieciom ich ulubionych bajek oraz organizowanie zajęć otwartych, podczas których Rodzice wspólnie z dziećmi bawią się i uczą.  Podsumowanie rocznej współpracy Rodziców z Akademią był występ teatralny pt: „Czerwony Kapturek” w roli głównej oczywiście Rodzice. Wspólnie z Rodzicami podejmujemy wiele ważnych decyzji, które wpływają na organizację procesu opiekuńczo-wychowczo-dydaktycznego  Akademii Przedszkolaka. Wspólnie z Rodzicami ustaliliśmy  „Zasady Przedszkola”.

W ramach współpracy z Rodzicami założyliśmy na terenie Akademii, Kącik Rodziców, w którym umieszczamy na bieżąco ważne informacje z życia Przedszkola, aktualności oraz ciekawostki przydatne w procesie wychowawczym. Ponadto Akademia Przedszkolaka prowadzi swoją stronę internetowa, która w dobie pośpiechu i braku czasu jest łącznikiem pomiędzy Przedszkolem a Rodzicami.