Programy Edukacyjne w Akademii- rok przedszkolny 2017/2018

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

zdrowo-jemy-zdrowo-rosniemy-ap-opoczno

W ramach tego programu dzieci dowiedziały się co to znaczy zdrowe żywienie oraz poznały ogólne zasady:
– teatrzyk ,,Warzywniak”
– przedstawienie w wykonaniu cioć pt. ,,Witaminki”
– jemy oczami – estetyka na talerzu ,,Wiosenne kanapki”
– piramida zdrowego żywienia
– rozpoznawanie i nazywanie warzyw za pomocą dotyku
– marchewki, marcheweczki- praca plastyczna- malowanie stóp i rączek
– praca techniczna ,,Ananasy”
– warzywa z masy solnej
Chyba już wszyscy to wiedzą, że warzywa i owoce kolorowe są smaczne i zdrowe.

GET TO KNOW MR. DOT- projekt edukacyjny

Z radością informujemy, iż Akademia Przedszkolaka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej GET TO KNOW MR. DOT, której celem jest zachęcenie dzieci i nauczycieli do nauki języka angielskiego metodą immersji językowej. Metoda ta polega na zanurzaniu dzieci w języku drugim (np.angielskim). Przedszkolaki otoczone są językiem obcym tak, jak tylko to możliwe. ,,Jeżyki” razem z Kropką świetnie się bawiły i wiele nauczyły. Na pytania w języku angielskim odpowiadały i chętnie Kropki słuchały. Na samym początku ‘nasze zasady’ Kropce zaprezentowały. Dzień Naleśnika świętowały, nawet z Kropką gotowały. Podróż w kosmos się odbyła i wiele słów ich nauczyła. W Walentynki Kropka główną rolę w przedstawieniu teatralnym sprawowała i słowa: miłość, uścisk, buziaczek nam w języku angielskim przekazała.