Programy Edukacyjne w Akademii- rok przedszkolny 2015/2016

Zbieraj Baterie – Ogólnopolski Program Edukacyjny

ZBIERAJ.BATERIE.plakat3To Ogólnopolski Program Edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii oraz   akumulatorów. Program inicjuje wartościowe działania mające na celu uświadomienie problemów z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukacjębateria ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

WŁĄCZAMY ECO WYOBRAŹNIĘ

Akademia Przedszkolaka czyta sobie w bibliotece i jest super!

Warsztaty w MBP w OpocznieNa zaproszenie pań z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie grupa starszaków wzięła udział w warsztatach pt. „Czytam sobie w bibliotece”. Tematyką zajęć była pierwsza wyprawa na Księżyc. Po wysłuchaniu fragmentów książki Ewy Nowak „Apollo 11″, dzieci przeniosły się na Księżyc. Mogły narysować to co tam widziały, zebrać próbki badawcze w rękawicach kosmonauty, odcisnąć swój ślad buta, usłyszeć udostępnione przez NASA nagrania odgłosów dochodzących w kosmosie a ponadto poznać drużynę Neila Armstronga. Warsztaty były tym bardziej atrakcyjne, że na udostępnionych przez bibliotekę tabletach, dzięki specjalnym aplikacjom, dzieci mogły stworzyć swojego własnego łazika a także przyjrzeć się z bliska planetom układu słonecznego. Na pamiątkę tego spotkania dzieci otrzymały śliczne zakładki do książek i dyplom „Akademia Przedszkolaka Czyta sobie w bibliotece i jest super!”.

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy zdrowo-jemy-zdrowo-rosniemy-ap-opoczno

Promując prawidłowe nawyki żywieniowe pomagamy wspierać prawidłowy rozwój dzieci. Stosując zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu. Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem. Dostosowując jadłospis dziecięcy do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju. Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.

Kubusiowi Przyjaciele Natury  kubusiowi przyjaciele2

Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii, uczyć szacunku do otaczającego świata, utrwalać dobre, ekologiczne nawyk w przedszkolu jak i w domu. Program udostępnia wskazówki jak w codziennym życiu dbać o środowisko, a przy tym zaoszczędzić wodę, czy energię.

Mamo, tato wolę wodęwole_wode1

Program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Akademia Aquafresh – Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolakówaqf_logo_nowe_ost

Kapitan Aquafresh

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach.  Tegoroczny program wzbogacony został o zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania, dbania o aktywność fizyczną, a nawet o naukę angielskiego. Pastusiową Olimpiadę promującą wśród dzieci sport prowadzi Kapitan Aquafresh – nowy bohater programu.