Konkursy zewnętrzne- rok przedszkolny 2017/2018

XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”

I w tym roku przedszkolaki z gr. Klasa 0 próbowały swoich sił i wzięły udział regionalnych eliminacjach do XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Dzieci wraz z ciocią Asią, Agnieszką, Justyną i wujkiem Michałem przygotowały kolędy „Wieść radosna” oraz „Lulajże Jezuniu”. Występ wzbogacony był o akompaniament dzwonków, fletu oraz fortepianu i bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności oraz jurorom i został nagrodzony gromkimi brawami. Gratulujemy dzieciom wspaniałego występu, na pewno swoich sił spróbujemy w przyszłym roku :)

Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

W piątek 15 grudnia w Przedszkolu Kubusia Puchatka odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” Naszą Akademię reprezentowały dziewczynki z gr. Klasa 0- Ania B., Lena K. i Magdalena J. Dziewczynki zaprezentowały kolędę „Lulajże Jezuniu”, nie tylko pięknie śpiewając ale również grając na dzwonkach. Występ wzbogacony został akompaniamentem fortepianu oraz fletu. Do występu przygotowały dziewczynki – ciocia Asia, ciocia Agnieszka, ciocia Justyna oraz wujek Michał, który na co dzień uczy w przedszkolu rytmiki. Wszyscy uczestnicy konkursu zajęli I miejsce. Gratulujemy wykonawcom wspaniałego występu o organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie.

„Lubimy Pomagać!” -konkurs Szlachetna Paczka

dyplom-szlachetna-paczka-2017
Najcenniejszy Dyplom Akademii Przedszkolaka

W środę 22 listopada przedszkolaki wzięły udział w konkursie Szlachetnej Paczki „Lubimy Pomagać”. W ramach konkursu dzieci z gr. Klasa 0 wraz z ciocią Asią, Agnieszką i Justyną przygotowały piosenkę pt. „Pomagajmy”, którą zaprezentowały na scenie MDK. Wspaniały występ dzieci bardzo podobał się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła naszych artystów gromkimi brawami dodatkowo organizatorzy wręczyli nam małe upominki. Brawo przedszkolaki! :)

Festiwal Szachowy Opoczno 2017

W niedzielę 22 października 2017 r. w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. S.Żeromskiego, ul Żeromskiego 3 w Opocznie odbył się Festiwal Szachowy, którego współorganizatorem było nasze przedszkole Akademia Przedszkolaka.
W turnieju wzięli udział dzieci, młodzież, dorośli, amatorzy i profesjonaliści z całej Polski. Nasze zdolne przedszkolaki również wzięły udział w Festiwalu: Patryk J. uczęszczający do Akademii Przedszkolaka w Opocznie zdobył puchar oraz tytuł najlepszego szachisty najmłodszej grupie wiekowej 6 lat powiatu opoczyńskiego, Wiktoria W. oraz Izabela G. uczęszczające do Akademii Przedszkolaka w Końskich zdobyłyby medale oraz tytuł najlepszego szachisty Akademii Przedszkolaka. Wszyscy również otrzymali nagrody. Wszystkim graczom tym małym i dużym serdecznie gratulujemy a przede wszystkim gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z naszych przedszkolaków :) Serdeczne podziękowania składamy również naszemu instruktorowi szachowemu Marianowi Kozłowskiemu za przygotowanie naszych przedszkolaków do Festiwalu oraz za sprawną jego organizację.
Nasze przedszkole gorąco wspiera wszelkie inicjatywy szachowe. Ta gra uczy logicznego i strategicznego myślenia już od najmłodszych lat dlatego nasze przedszkolaki biorą udział w cotygodniowych zajęciach szachowych, które odbywają się w naszej Akademii Przedszkolaka. Podsumowanie rocznych ćwiczeń i umiejętności przedszkolaków znajduje w corocznym Turnieju Szachowym organizowanym przez Akademię Przedszkolaka. Mamy nadzieję, że przed nami wiele takich wspaniałych inicjatyw.

pobierz zdjęcia