Konkursy zewnętrzne- rok przedszkolny 2017/2018

Przedszkole na Medal 2018

Miło nam poinformować, że w tegorocznym rankingu Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego na najlepsze przedszkole, najsympatyczniejsze grupy przedszkolne oraz na najbardziej lubiane i cenione nauczycielki w 2018 r. w powiecie opoczyńskim na naszą Akademię Przedszkolaka oddaliście Państwo 127 głosów! i zarazem zajęliśmy II miejsce- DZIĘKUJEMY‼️🎉🎉🎉 😀😊😃😍 Nie spodziewaliśmy się tak licznego SMS-owego odzewu, dlatego jest nam naprawdę miło!

Przedszkole na medal 2018 Akademia Przedszkolaka – 127 głosów! i II miejsce
Starszaki z gr. Żabki – 557 głosów i I miejsce!
Dzieci z gr. Jeżyki – 432 głosy i II miejsce!
Maluszki z gr. Rybki – 266 głosów i IV miejsce!
Serdeczne podziękowania ślemy sympatykom Akademii Przedszkolaka za wszystkie oddane głosy, a przede wszystkim rodzicom naszych przedszkolaków, bo wiemy że ta duża ilość głosów to przede wszystkim Wasza sprawka 😉😍😘
A spośród nominowanych nauczycielek Akademii Przedszkolaka największą liczbę głosów, bo aż 116 i zarazem 5 miejsce zdobyła ciocia Kamila Kopytowska z grupy Rybki- Gratulacje!

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym nauczycielkom nominacji oraz zdobytych głosów. Cieszymy się, że nasze przedszkole ma tak wspaniałą i cenioną przez rodziców kadrę.
Przedszkolaki odebrały już nagrody rzeczowe, wywiady przeprowadzone, tak więc prezentacja naszego przedszkola już niebawem na łamach tygodnika Dziennika Łódzkiego oraz Expressu Ilustrowanego.

36087498_2078542739028403_2008701361901797376_n

XI Konkurs recytatorski „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”

Hanna O. i Elizka K. nasze przedszkolaki z grupy Klasa 0, reprezentowały naszą Akademię w Konkursie recytatorskim w MDK w Opocznie. Dziewczynki recytowały wiersze Wandy Chotomskiej pt. „Wrona” oraz „Dziurki w serze”. Dziewczynki przygotowane zostały pod kierunkiem cioci Asi, Agnieszki i Justyny. Nasze przedstawicielki pięknie ukazały swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie. Godnie reprezentowały nasza placówkę. Serdecznie gratulujemy Hani i Elizce pięknego występu oraz dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie strojów, które dopełniały prezentację wiersza.

XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”

I w tym roku przedszkolaki z gr. Klasa 0 próbowały swoich sił i wzięły udział regionalnych eliminacjach do XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Dzieci wraz z ciocią Asią, Agnieszką, Justyną i wujkiem Michałem przygotowały kolędy „Wieść radosna” oraz „Lulajże Jezuniu”. Występ wzbogacony był o akompaniament dzwonków, fletu oraz fortepianu i bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności oraz jurorom i został nagrodzony gromkimi brawami. Gratulujemy dzieciom wspaniałego występu, na pewno swoich sił spróbujemy w przyszłym roku :)

Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

W piątek 15 grudnia w Przedszkolu Kubusia Puchatka odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” Naszą Akademię reprezentowały dziewczynki z gr. Klasa 0- Ania B., Lena K. i Magdalena J. Dziewczynki zaprezentowały kolędę „Lulajże Jezuniu”, nie tylko pięknie śpiewając ale również grając na dzwonkach. Występ wzbogacony został akompaniamentem fortepianu oraz fletu. Do występu przygotowały dziewczynki – ciocia Asia, ciocia Agnieszka, ciocia Justyna oraz wujek Michał, który na co dzień uczy w przedszkolu rytmiki. Wszyscy uczestnicy konkursu zajęli I miejsce. Gratulujemy wykonawcom wspaniałego występu o organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie.

„Lubimy Pomagać!” -konkurs Szlachetna Paczka

dyplom-szlachetna-paczka-2017
Najcenniejszy Dyplom Akademii Przedszkolaka

W środę 22 listopada przedszkolaki wzięły udział w konkursie Szlachetnej Paczki „Lubimy Pomagać”. W ramach konkursu dzieci z gr. Klasa 0 wraz z ciocią Asią, Agnieszką i Justyną przygotowały piosenkę pt. „Pomagajmy”, którą zaprezentowały na scenie MDK. Wspaniały występ dzieci bardzo podobał się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła naszych artystów gromkimi brawami dodatkowo organizatorzy wręczyli nam małe upominki. Brawo przedszkolaki! :)

Festiwal Szachowy Opoczno 2017

W niedzielę 22 października 2017 r. w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. S.Żeromskiego, ul Żeromskiego 3 w Opocznie odbył się Festiwal Szachowy, którego współorganizatorem było nasze przedszkole Akademia Przedszkolaka.
W turnieju wzięli udział dzieci, młodzież, dorośli, amatorzy i profesjonaliści z całej Polski. Nasze zdolne przedszkolaki również wzięły udział w Festiwalu: Patryk J. uczęszczający do Akademii Przedszkolaka w Opocznie zdobył puchar oraz tytuł najlepszego szachisty najmłodszej grupie wiekowej 6 lat powiatu opoczyńskiego, Wiktoria W. oraz Izabela G. uczęszczające do Akademii Przedszkolaka w Końskich zdobyłyby medale oraz tytuł najlepszego szachisty Akademii Przedszkolaka. Wszyscy również otrzymali nagrody. Wszystkim graczom tym małym i dużym serdecznie gratulujemy a przede wszystkim gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z naszych przedszkolaków :) Serdeczne podziękowania składamy również naszemu instruktorowi szachowemu Marianowi Kozłowskiemu za przygotowanie naszych przedszkolaków do Festiwalu oraz za sprawną jego organizację.
Nasze przedszkole gorąco wspiera wszelkie inicjatywy szachowe. Ta gra uczy logicznego i strategicznego myślenia już od najmłodszych lat dlatego nasze przedszkolaki biorą udział w cotygodniowych zajęciach szachowych, które odbywają się w naszej Akademii Przedszkolaka. Podsumowanie rocznych ćwiczeń i umiejętności przedszkolaków znajduje w corocznym Turnieju Szachowym organizowanym przez Akademię Przedszkolaka. Mamy nadzieję, że przed nami wiele takich wspaniałych inicjatyw.

pobierz zdjęcia