Konkursy zewnętrzne- rok przedszkolny 2016/2017

Druga Taneczna Bitwa Szkół i Przedszkoli

Konkurs na relację „Sprintem do maratonu”

Nasze przedszkolaki brały udział w konkursie na relację „Sprintem do maratonu” w ramach III Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. Przedszkolaki przygotowały się merytorycznie w przedszkolu omówiły plan rozgrzewki i plan sprintu. Na pobliskim orliku rozgrzały się i pobiegły sprintem jak najszybciej umiały :)  Relacja z wyczynu poniżej.

przedszkole-opoczno-konskie-akademia-przedszkolaka008

Konkursy plastyczne „Moja wymarzona zabawka lub plac zabaw” oraz „Co mogę i chcę zrobić dla zachowania swojego zdrowia”

W czwartek 1 czerwca w MDK w Opocznie odbyło się podsumowanie konkursów plastycznych „Moja wymarzona zabawka lub plac zabaw” oraz „Co mogę i chcę zrobić dla zachowania swojego zdrowia”. Serdecznie gratulujemy laureatowi konkursu „Moja wymarzona zabawka lub plac zabaw- 2017 Antosiowi S. naszemu przedszkolakowi z gr. Klasa 0.

dyplom-antoni-s-konkurs-plastyczny

X Konkurs recytatorski „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”

W środę 24 maja 2017r. odbył się konkurs recytatorski „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”, który miał miejsce w MDK.

Nasze przedszkole reprezentowali:

1) Antoni Stanik „O panu Tralalińskim” J. Tuwim

2) Gabriel Borkowski „Ptasie radio” J. Tuwim

3) Jakub Piekielnik „Włos” Jan Brzechwa

4) Zuzanna Wilk „Zosia samosia” J. Tuwim

5) Wiktoria Grzesińska „Pranie” M. Konopnicka

6) Aleksander Karpowicz „Siedmiomilowe Buty” J. Brzechwa

I miejsce w kategorii przedszkola i kl.0 zdobył nasz przedszkolak Gabriel Borkowski. Serdecznie gratulujemy Gabrysiowi.

Opiekunowie: ciocia Asia, ciocia Kasia, ciocia Agnieszka, ciocia Karolina

Turniej Szachowy „Cztery Pory Roku- Wiosna” w MDK w Opocznie

W sobotę 20 maja odbyła się druga wiosenna edycja Turnieju Szachowego „Cztery Pory Roku”.  W turnieju wzięli udział przedszkolaki uczęszczające na zajęcia szachowe w przedszkolu. Nasz przedszkolak Szymon G. z Klasy 0 zdobył I miejsce w kategorii do lat dziesięciu. Serdecznie gratulujemy wielkiego zwycięstwa Szymonkowi.

Opiekunowie: nasz instruktor szachowy Marian Kozłowski

XIV Regionalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” w MDK w Opocznie

Na konkursie przedszkolaki z grupy Klasa 0 wykonali pieśń patriotyczną pt. „Pierwsza Brygada” zdobywając tym samym III miejsce! Serdecznie gratulujemy! :) Dzieci otrzymały dyplom i książeczki.

Opiekunowie: ciocia Karolina, ciocia Agnieszka, wujek Michał

konkurs-piosenki-patriotycznej-ap-opoczno

obejrzyj filmik z występu

Festiwal kolęd pt. „Hej kolęda, kolęda”

Na Festiwalu Kolęd w Przedszkolu Kubusia Puchatka, Akademię Przedszkolaka reprezentowały dzieci z grupy Klasa 0 -Aleksander G., Jakub P., Tymoteusz K. Wszystkie dzieci biorące udział w festiwalu  otrzymały dyplomy i upominki.

Opiekunowie: ciocia Agnieszka, ciocia Karolina,  wujek Michał.

dyplom-festiwal-koled-hej-koleda-ap-opoczno

XV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” Radom 2016 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie, eliminacje rejonowe, 14 grudnia 2016 roku

Przedszkolaki z grup Klasa 0 i Jeżyki w eliminacjach rejonowych zdobyli wyróżnienie! Gratulujemy!

Opiekunowie: ciocia Agnieszka, ciocia Karolina, Ciosia Asia, ciocia Kasia, wujek Michał

ogolnopolski-festiwal-koled-i-pastoralek-2016-ap-opoczno

Filmik opublikowany dzięki uprzejmości mamy naszych przedszkolaków Jakuba i Antoniego.

Wielki Konkurs Ekologiczny Buliba.pl „Baw się zdrowo”

Rozstrzygniecie:

Dziękujemy serdecznie za wszystkie oddane głosy na pracę naszych przedszkolaków pt.”Parking wielopoziomowy”!!!

Tym razem się nie udało ale już teraz możesz sprawdzić listę laureatów i nagrodzonych prac na:

parking-wielopoziomowy-konkurs-ekologiczny-ap-opoczno

Oto nasz dyplom i zaświadczenie z udział w konkursie :)

zaswiadczenie2016dyplom_za_udzial2016

Głosowanie trwa!

Zapraszamy i zachęcamy do głosowania na pracę naszych przedszkolaków pt. „Parking wielopoziomowy” Na głosujących czeka wiele ciekawych nagród!

buliba-wielki-konkurs-ekologiczny2016-ap-opoczno