Konkursy zewnętrzne- rok przedszkolny 2014/2015

Konkurs recytatorski „Bajeczne spotkania o złote pióro znanych i lubianych pisarzy”

Gratulujemy przedszkolakom udziału w konkursie oraz otrzymania wspaniałych dyplomów.

• Maja Bednarczyk
  • Dominik Kowalczyk
  • Ula Gąsiorek
  • Gabriel Borkowski – nagroda Jury

III edycję konkursu plastycznego „Wielkanocne Impresje”

Główne cele konkursu to:

– popularyzacja tematu OBRZĘDY ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY – TRADYCJA – POSTRZEGANIE – NOWOCZESNOŚĆ za pomocą technik plastycznych,

– edukacja TWÓRCY – ODBIORCY do postrzegania tematu oczyma drugiego,

– rozwijanie umiejętności postrzegania pracy drugiego autora w sposób pozytywny i twórczy,

integracja środowisk twórczych (bez względu na wiek i stopień zaawansowania).

Zdjęcie naszej pracy plastycznej zostały umieszczone na facebook’u MDKu w Opocznie, gdzie będzie można było oddawać na nią głosy:  www.facebook.com/MDKOpoczno

Ogłoszenie wyników oraz podsumowanie konkursu nastąpiło 20 marca 2015 r. o godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy oddali głosy na naszą konkursową pracę plastyczną, a szczególnie Rodzicom naszych przedszkolaków!
Za rok na pewno się uda DZIĘKUJEMY!

Koordynator konkursu: Dorota Kurzyk.

XIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” Radom 2014

Eliminacje rejonowe MDK w Opocznie.

III Konkurs Plastyczny Bożonarodzeniowe Impresje

Głównym celem konkursu jest popularyzacja tematu – OBRZĘDY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA – TRADYCJA – POSTRZEGANIE – NOWOCZESNOŚĆ – za pomocą technik plastycznych.

W konkursie zostanie przyznana NAGRODA GŁÓWNA – I miejsce, której wyznacznikiem będzie głosowanie internetowe. Dodatkowo zdjęcie nagrodzonej pracy będzie wykorzystane do stworzenia kartki świątecznej wysyłanej do instytucji z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2015 Roku.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie 5 grudnia 2014 r.

Prace plastyczne wykonane zostały w Akademii przez grupę Żabki pod okiem cioci Doroty i cioci Ani.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy oddali głosy na nasze konkursowe prace plastyczne, a szczególnie Rodzicom naszych przedszkolaków!
Za rok na pewno się uda DZIĘKUJEMY!

Koordynator konkursu: Dorota Kurzyk, Anna Kuleta

Wielki Konkurs Ekologiczny „Zwierzakolubni”

Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli to konkurs plastyczny przeznaczony dla przedszkoli, punktów i oddziałów przedszkolnych oraz zerówek z całej Polski.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest „Zwierzakolubni”.

Prace konkursowe powinny nawiązywać do tematu „Zwierzakolubni” i być wykonane w całości lub w przeważającej części z odpadów gromadzonych w przedszkolu, bądź w domach dzieci uczęszczających do placówki. Rodzaj materiałów, forma pracy i jej rozmiar są dowolne, a wszelkie ramy wyznaczać powinna tylko wyobraźnia małych twórców.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy oddali głosy na naszą konkursową pracę plastyczną pt. „Dżungla”, a w szczególności Rodzicom naszych przedszkolaków. Dzięki Wam zdobyliśmy 86 głosów i zajeliśmy 56 miejsce w województwie łódzkim, otrzymaliśmy zwierzakolubny dyplom, który powiesimy w przedszkolu DZIĘKUJEMY!

Koordynator konkursu: Anna Kuleta