Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Konkursy wewnętrzne- rok przedszkolny 2015/2016

 

Ekologiczny Pokaz Mody

ekologiczny-pokaz-mody-ap-opocznowejdź i zobacz galerię zdjęć z: Ekologiczny Pokaz Mody

W piątek 20 maja 2016 r w Akademii Przedszkolaka odbył się niezwyczajny pokaz mody bo ekologiczny. Przedszkolaki miały za zadanie wraz  z rodzicami zaprojektować i wykonać strój ekologiczny z surowców wtórnych, który mogły zaprezentować na zorganizowanym w przedszkolu pokazie mody. Na pokazie nie zabrakło strojów księżniczek, baletnic, rycerzy wróżek, wykonanych z kartonów, papieru toaletowego, worków na śmieci, foli, butelek plastikowych i wielu innych surowców segregowanych w domu. Jury oceniało pomysłowe zastosowanie surowców wtórnych, estetykę wykonanych projektów, sposób zaprezentowania stroju na wybiegu oraz jego opis w trakcie pokazu. Ciężka praca wszystkich projektantów była nagrodzona dyplomem oraz kwiatkiem w doniczce i zdrowymi ekologicznymi przekąskami.

Jury również wyróżniło 3 najpiękniejsze stroje z każdej grupy wiekowej.

W grupie najmłodszej (Rybki) stroje księżniczek i wróżek zrobiły największe wrażenie, I miejsce zdobyła Magdalena J. za suknię wykonaną całkowicie z papieru toaletowego, II miejsce zajęła Zosia K., której suknia wykonana była z worka a piękny wiosenny  kapelusz z papieru, III miejsce zajęła Hania O. w balowej sukni wykonanej z niebieskiego worka na śmieci oraz kapelusza z folii aluminiowej  różdżka z folii aluminiowej wróżka śmieciuszka.

W grupie średniaków (Jeżyki) królowali rycerze i roboty. I miejsce zajął Iwo K. za ciekawy strój robota wykonany z pudełek folii aluminiowej, papieru, II miejsce zajęła Wiktoria Z. za piękną suknię księżniczki wykonaną z makulatury i kolorowych worków na śmieci, III miejsce należało do Wiktorii G. przebranej za ludzika lego z torebeczką, strój wykonany był z kolorowej folii, makulatury a  torebka z papierowego pojemnika na jajka i kolorowych gazet.

W grupie starszaków (Klasa 0 – zerówka) I miejsce zdobył Tymoteusz K. – Rycerz Bojownik ciekawym strojem wykonanym z folii bąbelkowej, folii aluminiowej, pasem z plastikowych kubeczków i fikuśnym nakryciem głowy wykonanym z piankowych kolorowych gąbek, II miejsce zdobyła Julia B. prezentując suknię plażową całkowicie wykonaną z kolorowej makulatury, III zajęła Zuzia W., która swoja sukienką z „kryształkami Swarovskiego„ wcieliła się w światowej sławy modelkę, strój Zuzi wykonany był foli bąbelkowej, pudełek tekturowych, i kolorowej makulatury.

Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci postaw ekologicznych, zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetwarzania, popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu, zaangażowanie rodziców w kształtowanie postaw ekologicznych swoich dzieci i życie przedszkola oraz współpraca i kreatywne spędzenie czasu ze swoimi pociechami.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress