„Bezpieczne zabawy zimą”- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

W Akademia Przedszkolaka 10 marca br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bezpieczne zabawy zimą” konkurs został zainicjowany po przez udział Akademii w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczne Dziecko- Bezpieczne Przedszkole 2015. Celem konkursu jest kształtowanie w dzieciach w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, w tym – zwierzętami, elementarnych zasad ruchu drogowego, w kontaktach z osobami obcymi etc. Konkursowi towarzyszy studium przedmiotu dla nauczycieli przedszkolnych pn. Bezpieczne przedszkole, obejmujące całokształt problematyki bezpieczeństwa dzieci i przedszkoli, postępowania w warunkach kryzysowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie etc. Akademia spełnia szereg zadań dotyczących bezpieczeństwa np. przeprowadza gawędy – konserwatorium na temat zagrożeń dzieci w kontaktach z przyrodą, na temat ich praw i obowiązków, „Szanuj swoją koleżankę swojego kolegę”, przeprowadzane są rozmowy nt. kontaktu z nieznajomymi, obcymi i dzikimi zwierzętami. Uczulenie dzieci na bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami, zachowanie ostrożności, zasady postępowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Akademia przeprowadziła konkurs plastyczny w konwencji „dobrze”-„źle” pomagający zobrazować i przyswoić dzieciom bezpieczne zachowanie w konkretnych sytuacjach. Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła pogadanka na temat sytuacji przedstawionych na pracach konkursowych, dzieci doskonale wiedziały które sytuacje i zabawy zimowe są złe i mogą zagrozić naszemu bezpieczeństwu.

Nagrodzeni:

grupa Jeżyków: I miejsce- Zuzia W.

grupa Żabki:     I miejsce- Julia S.

II miejsce egzekwo Dominik K., Julia B., Iwo K.

III miejsce egzekwo Nikola R., Mikołaj T., Julia K., Hania Ż.

Wyróżnienie: Maja B., Mikołaj S., Ula G., Klaudia B., Roksana J. Paulina M.

Wszystkie prace były pięknie wykonane, serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Na wszystkich dzieciaczków czekały super nagrody, dyplom i gratulacje z rąk pani dyrektor Agnieszki Klimek.

Opiekunowie konkursu: Katarzyna Pazurek, Dorota Kurzyk.

Konkurs plastyczny „Bezpieczne zabawy zimą”
Grupa Imię dziecka Zajęte miejsca
„Jeżyki” Zuzia W. I MIEJSCE