Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Wakacje w Akademii Przedszkolaka

 

  • Pożegnanie Lata w Akademii Przedszkolaka

W tym dniu wszystkie przedszkolaki wcieliły się w rolę piratów, aby zdobyć ukryty skarb. Mali piraci musieli odnaleźć ukryte na placu butelki z zadaniami. Za każde wykonane zadanie można było otrzymać fragment mapy na której oznaczone było miejsce ukrycia skarbu. Przedszkolaki musiały pokonać tor przeszkód, odnaleźć ukryte muszle, trafić do celu i zatańczyć taniec krasnoludka. Wszystkie zadania zostały wykonane prawidłowo i z wielkim zaangażowaniem. Następnie kapitan Kuba wraz z załogą ułożyli mapę i odkryli miejsce ukrycia skarbu. Wszystkie przedszkolaki z zapałem chwycili za łopaty i wykopali i wykopali piracką skrzynię pełną słodkości. Na zmęczonych piratów czekały też pyszne kiełbaski oraz dobra zabawa.

  • Rosyjska wyprawa

Na pamiątkę z Rosji kup koniecznie, malowane wprost bajecznie, lalki z drewna wystrugane, jedna w drugą pochowane. To matrioszki jak wydmuszki. Puste mają w środku brzuszki. A gdy dość masz zwiedzania, kiedy padasz z wyczerpania. Baletowe przedstawienie, wnet przyniesie Ci wytchnienie. Czemu mowa o balecie? Rosja jest kolebą przecie. W Rosji wszyscy lubią gości, słyną ze swej gościnności. Wciąż na talerz dokładają, cienkich blinów podsmażanych.

  • Wakacje w Kraju Kwitnącej Wiśni

Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni. W zależności od rejonu Japonii, od lutego do maja drzewa wiśni zaczynają zakwitać. Przepiękne białe, biało-różowe, aż do różowych kwiatów – sakura zdobią pobocza dróg, ścieżek, ogrodów i parków. co roku podczas gdy drzewa wiśni kwitną, mieszkańcy Japonii gromadzą się w parkach, nad brzegami jezior, rzek czy świątyń, rozkładają niebieskie maty foliowe na ziemi i rozkoszują się widokiem przepięknych kwiatów sakury. Ale uwaga  w Japonii nie ma wiśni! Sakura to co prawda drzewa wiśni, ale ozdobne. Ozdobne, co oznacza, że służą jedynie do oglądania :). Przedszkolaki poznały również sporty japońskie sumo i karate. Miały okazję obejrzeć walkę sumo oraz pokaz walk karate, poznały również tradycyjną zabawę dzieci w Japonii.

pobierz zdjęcia

  • Wakacje z Francją Elegancją

Czy byliście już we Francji? Francja słynie z elegancji. Kiedy tylko przyjdą chłody, Beret-znak paryskiej mody- Głowy elegantek grzeje.Kiedy mrozi i wiatr wieje. Ma też Francja wprost wspaniałe Swe zabytki okazałe O! Na przykład słynna wieża- Wieża Eiffla- nie dowierzasz? Jest wysoka aż po chmury. Cały Paryż widać z góry. Paryżanie, przy stoliczku, Piją kawę-łyk po łyczku. Zajadają rogaliki, Kruche tarty i torciki. Czas we Francji się nie dłuży Zachęcamy do podróży. Podczas wakacji z Francją elegancją pani Marysia Rybkom maszynę do szycia pokazała i piękną sukienkę dla lalki wyczarowała.

pobierz zdjęcia

  • Wakacje w Chinach

Robiliśmy chińskie lampiony szczęścia, budowaliśmy mur chiński oraz poznaliśmy i mogliśmy założyć tradycyjny strój chiński :)

pobierz zdjęcia

  • Wakacje we Włoszech

Rybki odbyły wakacyjną podróż do Włoch, gdzie mogły poznać kulturę i smaki Italii. Dowiedziały się że Włochy, które słyną z produkcji najlepszych butów na świecie są krajem w kształcie buta. Dowiedziały się również że super auta tam produkują i makaron codziennie gotują. Nauczyły się także kilku zwrotów w języku włoskim. Aby móc poczuć prawdziwą włoską kuchnię ciocia makaron ugotowała i wyścigi w zjadaniu go przygotowała. Podczas zawodów Rybki się świetnie bawiły. Kolejnym Włoskim daniem jakie dzieci poznały była pizza, gdzie wszyscy zostali zapoznani z etapami powstawania pizzy. Każdy miał okazję do przygotowania swojej ulubionej kolorowej pizzy. Kolejny dzień to wyprawa do Koloseum. Potężna budowla bardzo się dzieciom spodobała i wspólnie szybko wzniesiona została z pustych pudełek po zapałkach. Nie zabrakło również tematów o modzie włoskiej i autach. Dziewczynki zaprojektowały ,,Super włoską sukienkę”, natomiast chłopcy ,, Włoskie autko”. Podróż do Włoch okazała się dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem. Była to bardzo udana wyprawa, a Rybki do przedszkola wróciły roześmiane i zadowolone

pobierz zdjęcia

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress