Piosenka Akademii Przedszkolaka:

III Turniej Szachowy Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Opoczna

Dnia 24 czerwca 2017r. już po raz trzeci odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Opoczna organizowany przez Akademię Przedszkolaka, nad którym patronat objął Pan Burmistrz Rafał Kądziela. Do rywalizacji stanęli uczniowie Akademii Przedszkolaka, którzy zostali przygotowani przez Mariana Kozłowskiego.

Turniej odbył się w systemie czterorundowym po pięć minut każda. Zawodnicy podeszli do sprawy z zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem. Po pełnej emocji walce puchar za pierwsze miejsce z kompletem punktów wywalczył Patryk Jakubowski. Jako, że szachy to sport, w którym nie ma przegranych drugie miejsca otrzymali: Szymon Grzegorczyk, Maksymilian Boszko, Tymoteusz Kubiński, Aleksander Grad, Krzysztof Hajda, Bartłomiej Stępień, Jakub Piekielnik, Julian Michałowicz, Gabriel Ptaszek, Hubert Koselski oraz Aleksander Karpowicz.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z rąk Zastępcy Burmistrza Pana Andrzeja Kacprzaka, pani Dyrektor Agnieszki Klimek oraz instruktora Mariana Kozłowskiego. Ponad to wręczony został puchar za 100 % frekwencję na zajęciach dla Aleksandra Karpowicza.

Warto podkreślić, iż Akademia Przedszkolaka jest prekursorem nauki gry w szachy wśród przedszkoli, nasi szachiści są uczestnikami wielu turniejów szachowych. Ważnym aspektem gry w szachy jest ćwiczenie kreatywności, gdyż to rozwiązania kreowane przez dziecko, za które bierze ono odpowiedzialność, stają się postawą do rozegrania partii szachowej. Ponadto szachy uczą przestrzegania zasad, rozwijają intelekt, a przede wszystkim są dobrym wprowadzeniem do nauki matematyki.

Akademia Przedszkolaka wie jak ważny jest rozwój dziecka na etapie przedszkolnym, dlatego też będziemy kontynuować i zachęcać najmłodszych do nauki tego wspaniałego sportu.

 

Zapisz

Zapisz

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress