Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Lekcje edukacyjne

 

  • Spektakl „Kubuś Puchatek”

Pouczający spektakl „Kubuś Puchatek” zrealizowany przez wrocławski teatr w MDK w Opocznie. Podróż Kubusia Puchatka po tajemniczym wręcz zaczarowanym Stumilowym Lesie. Spektakl pełen efektów świetlnych i dźwiękowych z ruchomą scenografią oraz autorską muzyką.

no images were found

  • Lekcja muzealna

Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” i  „Klasa 0″ wraz z ciociami wzięły udział w lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Opocznie. W raz z przewodnikiem obejrzały wystawę wielkanocną,  wystawę o huculszczyźnie łącząca tradycję i współczesność oraz wystawy stałe o tradycjach regionu opoczyńskiego. Dzieci miały okazję obejrzeć animację „Średniowieczne Opoczno -rekonstrukcja”, przebrać się w stroje ludowe a także postrzelać z prawdziwego karabinu :)

no images were found

  • Akademia „w krainie dźwięków”

„W krainie dźwięku”- pod takim hasłem 3 marca br. odbyło się spotkanie naszych wychowanków z młodymi artystami z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Opocznie. Z wizytą w szkole udały się najstarsze grupy przedszkolne „Klasa 0” i „ Jeżyki” wraz z wychowawcami i dyrektorem przedszkola. Celem spotkania było uwrażliwienie młodych słuchaczy na piękno muzyki klasycznej oraz uświadomienie im istnienia szkoły, która uczy dzieci grać na instrumentach muzycznych. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyli w koncercie przygotowanym specjalnie na ich przyjazd. Poprowadziła go dyrektor szkoły pani Małgorzata Zacharska. Podczas koncertu uczniowie grali na fortepianie („Etiuda” Mateusz Bociek), gitarze („Mały romans” Milena Kmita), skrzypcach („Sonatina” Piotr Bociek), akordeonie („Mam chusteczkę” Mateusz Konecki, „Cariocca” Jakub Jóźwik) oraz flecie („Walc” Wiktoria Jóźwik). Do koncertu uczniów przygotowali nauczyciele Marcin Mieszczankowski, Marcin Snokowski, Katarzyna Sęk i Jan Stępień. Koncert zakończył się gromkimi brawami. Dzieci były zafascynowane umiejętnościami swoich niewiele starszych kolegów. Niezapomniane wrażenia artystyczne rozbudziły w przedszkolakach zainteresowanie muzyką. Być może wkrótce także oni zostaną uczniami PSM w Opocznie. Tego życzą im ich wychowawcy. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i przygotowanie tej wspaniałej audycji muzycznej specjalnie dla przedszkolaków :)

no images were found

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress