Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Zajęcia dydaktyczne

  • Warsztaty Biblioteczne z „Czytusiem”

Kiedy już wszystkie książki zostały przeczytane przyszedł czas na to aby odwiedzić nasza zaprzyjaźnioną bibliotekę. Zawsze uśmiechnięte Panie z biblioteki przywitały nas i zaprosiły na warsztaty o „Czytusiu”. Opowiedziały nam jak powstaje książka i jaką rolę w jej tworzeniu odgrywa autor, redaktor i korektor. Przypomniały nam też o zasadach korzystania z biblioteki i z samych książek. W prezencie każdy z nas otrzymał zakładkę z „sową – mądrą głową” po uczcie dla duszy przyszedł czas na ucztę dla ciała. W tak upalny dzień najlepsze okazały się kręcone lody śmietankowo-poziomkowe. Raczyliśmy się nimi przy dźwiękach spadającej wody w opoczyńskiej fontannie.

no images were found

  • Bezpiecznie w sieci – warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opocznie

W piątek 12 lutego br. grupa „Klasa 0″ na zaproszenie pań z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie wzięło udział w warsztatach „Bezpiecznie w sieci”. Okazją do spotkania były obchody Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzieci w bibliotece dowiedziały się jak działa internet- że jest to sieć połączonych ze sobą komputerów i że dzięki niej można komunikować się z ludźmi na całym świecie. Mimo dostrzeżenia wielu zalet internetu dzieci zostały ostrzeżone przed niebezpieczeństwami jakie niesie ze sobą „surfowanie po sieci”. Wiedzą, że nie należy podawać swoich danych, nie należy ufać osobom poznanym w sieci i należy korzystać z programów antywirusowych by ustrzec się przed „sieciakami”. Nagrodą za udział w warsztatach był medal i komputerowe łamigłówki dla każdego przedszkolaka. Dzieci nie zapomniały o gospodarzach i tuż przed zbliżającym się dniem św. Walentego wręczyły paniom z biblioteki „gorące serce” od wszystkich z Akademii :).

no images were found

  • Gąsienica śmiechu

Każdy przedszkolak pewnie to powie,
że śmiech to jedna z recept na zdrowie!
Dlatego dzisiaj- mała rada – kto chce w szczęściu żyć, niech w gąsienice śmiechu się układa :)

Ćwiczenia ruchu rozwijającego wg W. Sherborne.

no images were found

  • „Poznajemy zmysły”

W ramach zajęć dydaktycznych „Poznajemy Zmysły” zerówkowicze odwiedziły panią masażystkę Asie w centrum zdrowia i urody Antidotum. Obejrzały urządzenia które służą do masażu chorych i zdrowych osób a także na własnej skórze doznały wrażeń jakich doznajemy w czasie masażu leczniczego. Na zakończenie dzieciaki mogły wstąpić na chwile do siłowni by wzmocnić rozmasowane mięśnie. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i udostępnienie wiedzy na temat dotyku.

no images were found

  • „Na straganie”- wycieczka dydaktyczna

„Na straganie w dzień targowy

takie toczą się rozmowy

– może się pan o mnie oprze, pan tak więdnie panie koprze

rzecze na to kalarepka

– spójrz na rzepkę- ta jest krzepka.

Takie i inne rozmowy mogły usłyszeć dzieci wybierając się na wycieczkę dydaktyczną, której celem było zapoznanie się z wyglądem i nazwami warzyw i owoców. W pobliskim warzywniaku dzieci zrobiły zakupy. Kupiły marchewkę i kapustę do kiszenia.

no images were found

  • „Witamy panią Jesień”

Jesień to piękna pora roku obfita w plony i kolory. Zerówkowicze powoli zaczynają witać panią Jesień i żegnać Lato. Dzieci miały okazję przekonać się jak interesująca to pora roku. Wspólnie z ciocią przygotowały surówkę z jabłka i marchewki, którą z apetytem zjadły. Wykonały także pracę plastyczną – Pani Jesień. Przedszkolaki segregowały również owoce i warzywa jako plony nowej pory roku. Poznały literkę „O”.

no images were found

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress