Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Tydzień Sportu 2016

 

  • Rozpoczynamy Tydzień Sportu- zajęciach wg. metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Kiedy oczy całej Europy wpatrywane były w piłkarskie show rozgrywające się na stadionach we Francji przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka obchodziły swój Tydzień Sportu – czas w którym mogły poznać radość, zwycięstwo a także gorycz porażki. Już pierwszego dnia mogły zmierzyć się z własnymi słabościami i poznać swoje możliwości biorąc udział w zajęciach zorganizowanych wg. metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Przy okazji kształtowały umiejętność współpracy, orientację w przestrzeni i schemacie własnego ciała. Kolejny dzień przyniósł emocje związane z długo oczekiwanym meczem reprezentacji Polski na Euro 2016. Przedszkolaki także chciały się do niego dobrze przygotować, dlatego też wszystkie dzieci nauczyły się piosenki „Koko koko Euro Spoko” i wykonały czapeczki w barwach narodowych. Takiej jak nasza strefy kibica  nie ma ani Barcelona ani Real Madryt.

pobierz zdjęcia

no images were found

  • Gimnastyka Smyka w Tico

W ramach współpracy Akademii Przedszkolaka z Centrum Tańca i Ruchu Tico grupa starszaków i „Jeżyków” wzięła udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich przez pana Tomka Miękusa. Po krótkiej rozgrzewce dzieci ostro zabrały się do treningu, podczas którego ćwiczyły wszystkie partie ciała. Po raz pierwszy chyba dzieci ćwiczyły ze stepem i tak ogromnymi piłkami.

pobierz zdjęcia cz.1

pobierz zdjęcia cz.2

no images were found

  • Igrzyska Przedszkolaka

Środa była dniem Igrzysk przedszkolaków na Orliku w Opocznie. Konkurencje i zabawy dla najmłodszych przygotował pan Jacek Wojtarek- nauczyciel i trener reprezentacji Polski w biegach górski a także miłośnik football’u. W licznych konkurencjach na zwycięzców czekały upominki z których najcenniejszym było zdjęcie reprezentacji z autentycznymi autografami sportowców. Na orliku przedszkolaki miały także niecodzienną okazję do strzelania rzutów karnych do bramki w której stał tata Maksa Boszko – miłośnik sportu i piłki nożnej. Mimo szczerych chęci i długich przygotowań do tego spotkania nie był on wstanie obronić żadnej bramki strzelanych przez przedszkolaków. Nasze przedszkolaki okazały się w tej konkurencji niepokonane.

pobierz zdjęcia cz.1

     pobierz zdjęcia cz.2

pobierz zdjęcia cz.3

pobierz zdjęcia cz.4

 

no images were found

  • Przedszkolaki w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale

Przygotowujących się sportowców do Olimpiady i Mistrzostw dzieci mogły zobaczyć zwiedzając Centralny Ośrodek Sportu w Spale. Imponująca ilość pucharów i medali zdobytych przez sportowców zrobiła na przedszkolakach ogromne wrażenie. Na zakrytej bieżni zostały rozegrane mini zawody w sprincie w których każdy przedszkolak mógł spróbować swoich sił. Zwiedzając boiska i korty COSu dzieci mogły zaobserwować podczas treningu biegaczy, piłkarzy, pływaków i rzucających dyskiem. W COS-ie mieliśmy niecodzienną okazję obserwować delegację Ministra Sportu i Młodzieży Ukrainy w Spale. Podczas tego wesołego spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Kolejny dzień w ramach przedszkolnego Tygodnia Sportu 2016 w Akademii okazał się bardzo emocjonujący na pewno to miłe spotkanie długo pozostanie w naszej pamięci. A na koniec wycieczki oczywiście pyszne spalskie lody i gofry :)

pobierz zdjęcia cz.1

pobierz zdjęcia cz.2

pobierz zdjęcia cz.3

pobierz zdjęcia cz.4

no images were found

  • Sportowe konkurencje na placu w Akademii- wręczenie medali i pucharów

Ostatni dzień sportowych zmagań rozegrał się na placu przedszkolnym, gdzie dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach: wyścigi w workach, toczenie piłki, biegach a także meczu w siatkę gdzie zamiast piłki dzieci starały się przerzucić balony z wodą. Do ćwiczeń i wysiłku zachęcał dzieci sportowy system motywacyjny w ramach którego na indywidualnej karcie sportowej zbierały naklejki. W ostatnim dniu wszystkie naklejki zostały policzone i wyłoniono zwycięzców.

Za zaangażowanie, walkę fair play i sportową postawę I miejsce i puchar zdobyła Lena Krajewska, II miejsce zdobył Marcel Starnawski, III miejsce zajął Tomek Karczmarski.

Wszystkim przedszkolakom wręczono pamiątkowe medale. Podczas Tygodnia Sportu w Akademii można było podziwiać wystawę zdjęć przedszkolaków poświęconą aktywnemu spędzaniu wolnego czasu z rodziną. Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Tomka Miękusa z Tico, do taty Maksa- pana Piotra Boszko, pana Jacka Wojtarka oraz pana Bartosza z COS-u za udział w organizacji Tygodnia Sportu 2016 w Akademii Przedszkolaka.

pobierz zdjęcia cz.1

pobierz zdjęcia cz.2

pobierz zdjęcia cz.3

no images were found

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress