Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Teatrzyk u „Żabek”teatr3

 

 

 

  • Przedszkolaki na przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu kadry pedagogicznej z zespołu szkół im. Jana Brzechwy w Opocznie.

no images were found

  • Rodzinna wycieczka

W ramach realizacji tematu tygodnia „Moi Rodzice” przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Rodzinna wycieczka”. Dzieci poznały historię Piotrusia, który wspólnie ze swoją rodziną wybrał się na wycieczkę rowerową podczas której wydarzyło się mnóstwo ciekawych przygód. Po powrocie Piotruś zrobił piękny album, a w nim zdjęcie ze wspólnej wyprawy. Przedszkolaki wiedzą, że chwile spędzone z najbliższą rodziną są bezcenne.

no images were found

  • Robaczek w jabłuszku

W jabłkach robaczki mieszkają,
a dzieci ich głosik udają.
Z paluszków mają swe ciało
i wyginają się śmiało! :)

no images were found

  • „Kwoka”

Proszę pana pewna Kwoka traktowała świat z wysoka i mówiła z przekonaniem grunt to dobre wychowanie zaprosiła raz więc gości by nauczyć ich…… grzeczności.

no images were found

  • Niezapominajkowa wróżka

Zielony stworek Zieluś przyjechal z Zielji na Ziemie, lecz szkód narobił wiele. Niezapominajki zerwał i podeptał bo bardzo złościł się ale Kajtuś, Kitka i Krasnal wszystko to widzieli, byli bardzo zasmuceni, bo przecież kwiatki częścią są przyrody. Wybrali więc się do Niezpaominajkowej wróżki. Piękna wróżka wszystko stworkowi wybaczyła i pamięć wróciła. Zieluś sadzonki roślin zsadził. Był bardzo szczęśliwy z radości skakał i tańczył, bo przecież taki piękny i zielony jest nasz Świat :)

no images were found

  •  Zarozumiała łyżeczka

Do szuflady kuchennego kredensu nie wiadomo jak i skąd, przywędrowała malutka, srebrna łyżeczka. Przyjęto ją życzliwie ale ona z nikim nie potrafiła żyć w przyjaźni

– Posuńcie się! Nie dotykaj mnie – piszczała

-Taka mała, a taka nieznośna- mruczał obrażony tłuczek do mięsa

– I do tego źle wykonana – odezwał się lejek

– Nie wytrzymam i chyba ją trzepnę – zawołała trzepaczka do picia pijany

Na szczęście jak to w każdej bajce bywa, łyżeczka w porę zrozumiała, że takim postępowaniem nie zyska przyjaciół.

no images were found

  • „Świat Andersena- Świnopas, Brzydkie Kaczątko, Nowe Szaty Króla” – przedstawienie teatralne w naszym MDK-u

Trzy piękne bajki, trzy dobre zakończenia i jeden morał do tego porywająca z foteli muzyka i rozśmieszające do łez przebrania aktorów. Ta smaczna mieszanka pozwoliła Żabkom zrozumieć, że aby dostrzec prawdziwe piękno trzeba mieć szeroko otwarte oczy i że ważniejsze od tego zewnętrznego jest piękno kryjące się głęboko w sercu.

no images were found

  • Przedstawienie teatralne w wykonaniu Żabek  pt. „Trzy małe świnki”

W tygodniu poświęconym bezpieczeństwu Żabki wystawiły w swoim co tygodniowym teatrzyku „Trzy małe świnki”. Dobra zabawa nie przysłoniła przedszkolakom morału płynącego z bajki. Wiedzą już, że nie należy otwierać drzwi nieznajomym a solidny dom to podstawa spokojnego życia.

no images were found

  • Przedstawienie teatralne w wykonaniu Żabek pt. „O zarozumiałej nocnej koszulce”

„Była raz sobie biedna nocna koszulka. Była biedna bo nie miała ani czerwonych, ani niebieskich ani żółtych (…) ani nawet fioletowych paseczków (…) Była zwyczajną nocną koszulką ale za to bardzo grzeczną. Pewnego dnia wybrała się na przechadzkę i spotkała inną nocną koszulkę. Ta druga była bogata, kolorowa miała haftowane kwadraciki, paseczki i jeszcze mnóstwo innych rzeczy”
Zobaczcie mili Państwo jak zakończyła się ta wzruszająca historia o smutkach, marzeniach i przebaczeniu. Żabki przekonały się, że warto wierzyć w marzenia i w swojego dobrego anioła. Wiedzą już też, że prawdziwego piękna często nie widać…że jest ukryte głęboko w sercu. I na pewno przedszkolaki będą pamiętał, że każdy zasługuje na to aby dać mu drugą szansę :)

no images were found

  • Przedstawienie teatralne w wykonaniu Żabek pt.”Rzepka”

W tym tygodniu Żabki wzięły na warsztat wiersz J. Tuwima pt. „Rzepka”. W świat tytułowej rzepki przeniosła je krótka inscenizacja z sylwetkami postaci. Głosu i rączek użyczyły chętnie dzieci. Historia upartego warzywa zainspirowała dzieci do wystawienia przedstawienia z udziałem prawdziwych aktorów. W tej roli świetnie odnalazły się nasze przedszkolaki. Oprócz dobrej zabawy i dużej dawki humoru dzieci nauczyły się, że warto sobie pomagać i że razem mogą zdziałać więcej.

no images were found

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress