Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Tak bawią się Żabki w Akademiizabkabeztla

 

 • Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Ziemi. Na podstawie obejrzanego przedstawienia pt. „Kłopoty leśnego krasnala” dzieci uczyły się rozpoznawać pozytywne i negatywne zachowania wobec przyrody. Wykonały pracę plastyczna z wykorzystaniem surowców wtórnych, na przedszkolnym placu zabaw zorganizowały rabatkę na której posadziły kolorowe dalie i posiały maciejkę. Wybrały się także do lasu, gdzie uzbrojone w jednorazowe rękawiczki pozbierały wyrzucone przez ludzi śmieci. Każda „Żabka” zna też słowa i melodię piosenki:

„Bo ziemia to wyspa
– to wyspa zielona
Wśród innych dalekich planet
to dom jest dla ludzi
-dla ludzi i zwierząt
więc musi być bardzo zadbany”

Oglądając zanieczyszczony las w pobliżu przedszkola słowa piosenki nabrały dla „Żabek” nowego znaczenia. Teraz już wiedzą, że los planety jest w rękach każdego z Nich.

no images were found

 • Przedstawienie teatralne „Królewna Śnieżka”

Grupa „Żabki” obejrzała przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka” przygotowane przez uczniów klas licealnych ZSP nr 1 w Opocznie. Piękne piosenki, stroje scenografia zachwyciły małych widzów ale największy zachwyt wzbudził swą grą krasnoludek Fajtłapa :) Perypetie Królewny oczywiście skończyły się happy end’em – tak jak lubimy :)

no images were found

 • „Wielkanocny koszyczek” -warsztaty przedszkolaków z rodzicami

W poniedziałek w Akademii odbyły się warsztaty „Wielkanocny koszyczek”. Tradycję Świat Wielkanocnych przybliżyło wspólne, wielopokoleniowe wykonanie koszyczka. Warsztaty rozpoczęły się od wspólnych zajęć integrujących rodzica z dzieckiem polegających na wykonaniu zadań matematycznych, logicznych oraz rekalsacyjno- muzycznych. Następnie przy dźwiękach muzyki Mozarta i Schuberta przedszkolakom wraz z rodzicami udało się wykonać koszyczki, pisanki i kurczaki z jajek. Gościem specjalnym był królik Martynki K. o imieniu Stokrotka. Tradycyjnie na zakończenie podzielono się świątecznym jajeczkiem a pani dyrektor wszystkim uczestnikom złożyła świąteczne życzenia.

no images were found

 • „Śmingus czy Dyngus- zwyczaje wielkanocne” – zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opocznie

Na zaproszenie pań z Miejskiej Biblioteki Publicznej grupa Żabki wzięła udział w warsztatach poświęconych zwyczajom wielkanocnym. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat zwyczajów Niedzieli Palmowej i Wielkiej Soboty, Wielkanocy i lanego Poniedziałku. Dowiedziały się co wkładamy do koszyczka- „święconki” i jaką symbolikę mają poszczególne pokarmy. W raz z paniami „Żabki” przygotowały taki koszyczek. Na zakończenie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia a dzieci poczęstowały się czekoladowym jajeczkiem. Serdecznie dziękujemy! :)

no images were found

 •  Walentynki

I dla chłopca i dziewczynki
dziś obchodzimy Walentynki.
Serca nam biją w rytmie cza-cza
gdy ciocia Ania do sali z tortem wkracza :)

no images were found

 • Bajki, bajeczki, opowieści kochanych babć

W dniu  Babci i Dziadka naszą grupę odwiedziły babcia Mikołaja J. i babcia Mikołaja S., babcia Uli i babcia Kuby. Kochane babcie przyniosły ze sobą ulubione książki swoich wnucząt, poczytały nam, obdzieliły cukierkami a potem opowiedziały o tym, jak poznały dziadków, o swoich ulubionych zabawkach z dzieciństwa  i o tym czego najbardziej im brakuje z lat młodości. Na koniec podzieliły się z nami swoimi receptami na zachowanie zdrowia i dobrej kondycji na długie lata. Przybyłym babciom dziękujemy! i wszystkim babciom i dziadkom życzymy sto lat…

no images were found

 • Warsztaty z rodzicami- „Wspólnie robimy bożonarodzeniowe ozdoby”

Jak miło było się spotkać i wspólnie pobawić a przy tym pochwalić rodzicom jak pięknie już potrafimy głoskować. Ozdobione piórkami, cekinami i kolorowymi tasiemkami bombeczki, ozdobią naszą choinkę i będą cieszyć oko aż do Świąt. Dziękujemy za radosne chwile :)

no images were found

 • Mikołajki w Bibliotece

Do biblioteki na Mikołajki zawitaliśmy a przy okazji wypożyczone książeczki oddaliśmy. Były wierszyki, były zagadki, były piosenki a na pożegnanie słodkie upominki :) Dziękujemy serdecznie!

no images were found

 • Wosk lejemy- Andrzejkowe wróżby”

Świeca marszczy złoty nos, z każdej strony kapie wosk.

Cienie tu, cienie tam. Pewnie przyszła wróżyć nam.

Tak jak w dawnych czasach, pod koniec każdego roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe, a dzieci i dorośli gromadzili się aby śpiewać i bawić się – tak i u nas w przedszkolu w ten wyjątkowy dzień św. Andrzeja Żabki wróżyły sobie, a z odlanego wosku próbowały odczytać co je czeka w przyszłości :)

no images were found

 • Dzień Pluszowego Misia

Z OKAZJI ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA

My przedszkolaki z grupy „Żabki”

przyrzekamy, że zawsze przytulać będziemy wszystkie misie,

krzywdy im zrobić nie damy oraz że urwane uszy i noski pięknie im przyszyjemy.

I pamiętać o nich zawsze będziemy! :)

no images were found

 •  Wizyta „Żabek” w sklepie zoologicznym

Przedszkolaki wraz z ciociami wybrały się do sklepu zoologicznego, aby móc obejrzeć małe i słodkie zwierzaki, które nie były pluszowe jak te nasze w przedszkolu ale prawdziwe :) Wchodząc do sklepu Żabki dobrze wiedziały jak się zachować, a Pan był tak miły i uprzejmy ze pozwolił nam wypuścić z klatki króliczki, które mogliśmy pogłaskać. Przedszkolaki poznały mieszkańców zoologicznego świata. Wyprawa bardzo nam się podobała :)

no images were found

 • Halloweenowe zabawy

„Żabki” to bardzo odważne przedszkolaki. Nie straszne im duchy, pająki ani czarne koty, dlatego Halloween było tylko pretekstem do przebrania się za szkielety i czarownice oraz do dobrej zabawy. „Cukierek albo psiku?”- z takim hasłem odwiedziliśmy grupę Jeżyków a w naszej sali gościliśmy grupę Rybek :)

no images were found

 • „Pamiętamy…”

W przeddzień Wszystkich Świętych przedszkolaki wraz z ciocią rozmawiały na temat tego święta i naszej polskiej tradycji odwiedzania naszych bliskich na cmentarzu. Przyniesione przez dzieci znicze znalazły swe miejsce na grobie nieznanego żołnierza na pobliskim cmentarzu. Krótką modlitwą za poległych Bohaterów Ojczyzny „Żabki” oddały cześć ich pamięci oraz podtrzymały tradycję listopadowego święta.

no images were found

 • Dzień Optymisty :)

Dzień Optymisty w grupie Żabki rozpoczął się od odśpiewania „Hymnu Optymistycznych Przedszkoli” i wyjaśnienia słowa optymista. Aby sprawdzić czy dzieci mogą siebie tak nazywać przeszły cytrynowy test. Uśmiech na twarzy był dowodem na to, że potrafią we wszystkim dostrzec pozytywną stronę …nawet w zjedzeniu kwaśnej cytryny :) aby podzielić się swoim dobrym humorem przedszkolaki przygotowały Drzewko Szczęścia na którym znalazły się pięknie wymalowane uśmiechy i optymistyczne sytuacje jakie spotkały każdego przedszkolaka oraz złota optymistyczna myśl z cukiereczkiem dla każdego rodzica :)

no images were found

 • Dzień Listonosza

Żaby uczciły wysyłając listy do swoich rodziców. I chociaż nie potrafię jeszcze pisać, do przygotowania korespondencji włożyły całe serce. Święto było okazją do przypomnienia sobie imion i nazwisk rodziców oraz swoich adresów zamieszkania. Czekamy z niecierpliwością na informacje czy listy dotarły do adresatów :)

no images were found

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress