Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Zajęcia teatralneteatralne

 

 

 

 • Rodzinna Wycieczka

no images were found

 •  Sport to zdrowie

Przekonały się o tym „Rybki’ oglądając przedstawienie. Przedszkolaki wiedzą, że najlepszym sposobem na nudę jest aktywność fizyczna, dzięki której będziemy zdrowi i silni.

no images were found

 • Teatrzyk cieni

W ramach realizacji zajęć o teatrze „Rybki” miały okazję zapoznać się z nowym rodzajem teatru. A jest to „teatrzyk cieni”. Aby bliżej poznać taką formę przestawienia teatralnego, przedszkolaki obejrzały teatrzyk cieni pt. „Julcia śpi”. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały historię Julci i jej mamy. Dzieci dowiedziały się jak można zrobić i jak wyglądają sylwetki postaci potrzebnych do teatrzyku cieni oraz w jaki sposób powstaje cień. Wspólnie z ciocią obejrzały książkę o teatrze, w której znalazło się dużo ciekawostek na ten temat.

no images were found

 • „Rybki śpiewają”

Na zajęciach teatralnych „Rybki” obejrzały przedstawienie pt. „Rybki śpiewają”, w którym dzwonił telefon a w słuchawce najpierw rzeka a potem rybka, która zaprosiła na swój koncert. Dzieci z wielką uwagą słuchały utworu i chętnie wypowiedziały się na temat jego treści.

no images were found

 • Teatrzyk PT. „Przygody Igorka”

Dziś na zajęciach teatralnych „Rybki” poznały Igora, który potrafił świetnie grać w piłkę nożną ale czasami odwiedzał swoją koleżankę Anię i wspólnie bawili się lalkami. Pewnego dnia koledzy Igora wyśmiewali się z niego. Ich zdaniem chłopcy powinni bawić się tylko autami i grać w piłkę, a dziewczynki lalkami i misiami. Mama chłopca wytłumaczyła synkowi, że każdy bawi się tym co lubi najbardziej i nie ma w tym nic złego gdy dziewczynki i chłopcy mają wspólne zabawki. Przedszkolaki zgodnie przyznały, że zachowanie chłopców było niewłaściwe i od dzisiaj będą pamiętać, że nie należy z nikogo się śmiać, bo można sprawić mu przykrość.

no images were found

 • Teatrzyk pt. „Obudzona królewna”

Dziś w ramach zajęć teatralnych „Rybki” obejrzały teatrzyk pt. „Obudzona królewna”. Poznały one przedszkolaków, które wraz ze swoją panią oglądały przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”. Maluchy z zaciekawieniem słuchały, jak ich rówieśnicy z wielką ochotą śledziły przygody Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Po obejrzeniu przedstawienia „Rybki” chętnie wypowiedziały się na temat treści utworu i dzieliły się ze wszystkimi swoimi doświadczeniami po oglądaniu ulubionych bajek.

no images were found

 •  Teatrzyk na podstawie utworu Czesława Janczarskiego pt. „Gość”

W ramach zajęć teatralnych Rybki obejrzały teatrzyk na podstawie poznanego utworu Czesława Janczarskiego pt. „Gość”. Poznały Misia Uszatka i jego przyjaciół: Kogucika, Kurczaka i Różowego Ryjka. Ten ostatni nie potrafił zachować się należycie na przyjęciu u Misia. Zaczął cmokać, mlaskać, oblizywać się szeroko. W dodatku poplamił obrus i przewrócił wazon z kwiatami. Przyjaciele Prosiaczka byli tak przerażeni jego niegrzecznym zachowaniem, że postanowiły wspólnie, że kolejnym razem nie zaproszą go na przyjęcie. Rybki opowiedziały cioci, co należałoby poprawić w zachowaniu bohatera teatrzyku. Same podzieliły się swoim doświadczeniami podczas spożywania posiłku przy stole.

no images were found

 • „Hej pasterze Bóg w stajni się rodzi!”

W ramach zajęć teatralnych Rybki i Jeżyki obejrzały przedstawienie kukiełkowe, w którym narodzone Dzieciątko otrzymało nie tylko złoto, mirrę i kadzidło ale także kwiat wiśni i miskę ryżu. Na koniec wszyscy goście skocznie zaśpiewali i uśmiech Dzieciątka ze sobą zabrali.

no images were found

 •  „Choinka”

Rybki obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt „Choinka”. Bardzo podobała im się ta „śliczna panna” ozdobiona piękną gwiazdą, bombkami i mnóstwem kolorowych łańcuchów.

no images were found

 •  „Mikołajkowa przemiana”

W ramach tematu tygodnia „Czekam na  Mikołaja” Rybki obejrzały teatrzyk pt. „Mikołajkowa przemiana”. Dzieciaczki poznały przygody małego Stasia, który początkowo nie chciał pomagać mamie w sprzątaniu, był przez nią ciągle wyręczany. Pewnego dnia mama Stasia zaginęła. W trakcie poszukiwań chłopiec spotkał tancerkę, która była smutna z powodu braku jednej baletki, anioła ze złamanym skrzydłem, krasnoludki martwiące się o Śnieżkę, która bezustannie próbowała znaleźć Królewicza na białym koniu, czarownicę która szukała swojej kuli, Kopciuszka który chciał mieć piękną suknię by pójść na bal. Staś wypisał w liście do Św. Mikołaja mnóstwo prezentów, które chciałby od niego otrzymać. W końcu jednak poprosił Go by dał prezenty wszystkim napotkanym osobom podczas swojej wędrówki. Mama chłopca znalazła się i pochwaliła syna za jego mądre zachowanie dzięki któremu sprawił radość innym rezygnując z własnych przyjemności. Rybki wiedzą już, że tak jak Staś możemy zostać Św. Mikołajem i odmienić czyjeś życie.

no images were found

 • „O dziadołach z kurzu co siedzą pod komodą trzęsąc burą brodą”

Chcąc zachęcić dzieci do utrzymywania porządku obejrzeliśmy teatrzyk pt. „O dziadołach z kurzu co siedzą pod komodą trzęsąc burą brodą”. Dzieci dowiedziały się o kurzu, który siedział pod komodą i nie chciał wyjść. Teraz Rybki już wiedzą, że należy pomagać rodzicom w codziennym sprzątaniu :)

no images were found

 • „Przygody pieska Pimpusia”

Na zajęciach teatralnych przedszkolaki poznały sympatycznego pieska Pimpusia, który miał łatkę na nosie. Jego przyjaciele kwiatuszki i chmurki zastanawiali się po co mu ta łatka. Pimpuś twierdził, że jest mu cieplej. Pewnego dnia wchodząc do kuchni ubrudził się mąką i jego ulubiona łatka zniknęła. Dzieciom bardzo podobała się przygoda czworonożnego Pimpusia i z uwagą oglądały przedstawienie.

no images were found

 • „Pies z ulicy Bałamutów”

Przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt „Pies z ulicy Bałamutów” i teraz już wiedzą, jak należy prawidłowo poruszać się w drodze do przedszkola. Na pewno nie popełnią już takich błędów jak poznany przez nich jamnik, który kilkakrotnie został upomniany przez pana Policjanta.

no images were found

 • „Kłopoty Jacka”

Tym razem dzieci dowiedziały się, że nawet gdy jesteśmy jeszcze mali i dopiero uczymy się być samodzielni zawsze możemy liczyć na pomoc koleżanki i kolegi z grupy tak jak przekonał się o tym tytułowy Jacek.

no images were found

 • „Kiedy pada deszcz”

Gdy na dworze szaro, buro i deszczowo w Akademii wcale nie jest nudno!. Przedszkolaki oglądając teatrzyk pt. „Kiedy pada deszcz” dowiedziały się od Pajacyka Hopsonka i Słonia Izydora w jaki sposób można miło spędzać czas w deszczowe dni.

no images were found

 • „Miś Anatol idzie na bal”

Przedszkolaki z grupy „Rybki” obejrzały teatrzyk pt. „Miś Anatol idzie na bal”. Dowiedziały się dlaczego warto mieć przyjaciół i jak ważni są w naszym życiu”.

no images were found

 • „Szal dla Pani Jesieni”

Nadeszła Jesień, zrobiło się chłodniej, zaczęły spadać liście z drzew. Maluchy z grupy „Rybki” obejrzały teatrzyk „Szal dla Pani Jesieni”. Z dużym zaciekawieniem słuchały, jak zwierzęta z lasu zrobiły Jesieni ciepły szal na jesienne wieczory.

no images were found

 

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress