Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Tak bawią się Rybki w Akademii

 

  • Zajęcia otwarte „Królowa Dnia i Nocy”

To pierwsze zajęcia otwarte z udziałem przedszkolaków i ich rodziców. Wszystkie dzieci przywitały gości piosenką pt. „Spotkanie”. Kolejnym punktem naszych zajęć było rozpoznawanie przedmiotów związanych ze spaniem oraz spędzaniem czasu w nocy. A wśród nich były: koc, poduszka, piżama, koszula nocna, lampka i ilustrację dziupli i łóżka. „Rybki” opowiedziały co można robić nocą a co podczas dnia. Ciocia zaprosiła wszystkich na podróż samolotem do Krainy Królowej Dnia i Nocy. Gdy odwracała się do mieszkańców miasta twarzą nastawał dzień, a gdy odwracała się plecami, nastawała ciemność. Pewnego dnia dwoje dzieci obraziły Królową. Zrobiło jej się bardzo przykro, aby ją przeprosić za swe niewłaściwe zachowanie, dzieci wybrały się w daleką podróż w góry do mędrca, który poprosił by napełnił butelkę węglę i kredą i wręcz ją Królowej. W ten sposób powstał nowy kolor – szary oraz dwie pory doby- Jutrzenka, która zapowiada dzień oraz Zmierzch, który zapowiada noc. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje dzień i noc i mogły wcielić się w ich rolę. Podczas zabawy z chustą drużyna dnia- słońce, przebiegała po wysłuchaniu wesołej melodii, a drużyna nocy – księżyce, przy smutnej melodii. Dzieciaczki miały okazję wykazać się umiejętnością układania rytmów na kole z kartonu. „Rybki” nazywały symbole słońca i księżyca i przyklejały je we właściwej kolejności. I przyszedł czas na aktywność plastyczną. Drużyny dnia i nocy miały za zadanie odrysować sylwetkę dzieci, a potem pokolorować i ozdobić postać Królowej Dnia i Nocy. To była świetna okazja do wykazania się kreatywnością. Zwieńczeniem naszych zajęć był masażyk wykonany w parze z mamą i tatą. Dzieciaczki miały okazję spędzić miło czas z rodzicami i zrelaksować się po ciężkiej pracy. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za mile spędzony czas i przybycie.

no images were found

  • „Rybki” w Grocie Solnej

Przedszkolaki z grupy „Rybki” wybrały się na wycieczkę do Groty Solnej- Centrum Mikroklimatu Morskiego w Opocznie. Dzieci mogły się poczuć jak nad prawdziwym morzem, a to dzięki specyficznemu powietrzu, którego miały okazję zażywać. Maluchy korzystając z łopatek, grabek i wiaderek robiły piękne „solne babki. Dla wszystkich było to bardzo ciekawe miejsce zarówno pod względem edukacyjnym jak i zdrowotnym. Dzieci i ciocie były pod wielkim wrażeniem

no images were found

  • Światowy Dzień Ziemi

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi „Rybki” poznały bardzo ważne pojęcie „segregowanie śmieci”. Każdy z przedszkolaków mógł samodzielnie posegregować śmieci i włożyć je do odpowiednich pojemników: niebieskiego na papier, żółtego na plastik oraz zielonego na szkło. Zadanie to udało się dzieciom znakomicie Przedszkolaki również pięknie policzyły drzewa, segregując je według koloru i wielkości. Podczas wyjścia na dwór „Rybki”miały okazję być prawdziwymi „strażnikami przyrody”. Wspólnie z ciociami posprzątały najbliższą okolicę przedszkola. Hasłem dzisiejszego dnia stały się słowa SZANUJMY NASZĄ PRZYRODĘ.

no images were found

 

  • Światowy Dzień Kota

My jesteśmy kotki dwa,

każdy z nas dwa oczka ma.

Aaa kotki dwa….

każdy z nas dwa oczka ma.”

Takimi słowami „Rybki” rozpoczęły obchody Światowego Dnia Kota. Każdy z przedszkolaków otrzymał opaskę z podobizną kotka. Dzieci obejrzały teatrzyk pt „Chory kotek” po obejrzeniu którego chętnie wypowiadały się na temat treści przedstawienia. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji, aby otrzymać tytuł „Łakomy Kotek”, przedszkolaki miały za zadanie wypić ciepłe mleczko przez słomkę. Kolejny konkurs polegał na zwijaniu włóczki, bo jak wszyscy wiemy to ulubiona zabawa kotków. Najlepsi otrzymali odznakę „Sprytny Kocur” :) Nasze przedszkolaki musiały wykazać się znajomością bajek w których bohaterami są koty. W magicznych kopertach w sali ukryły się sylwetki znanych bajkowych kotków. „Rybki” poznały Klakiera ze Smerfów,  Sylwestra, Mruczusia z Boba Budowniczego oraz Garfielda. Dzieciom bardzo podobały się ciekawe zabawy. Wychodząc na spacer miały wykazać się spostrzegawczością i znaleźć kotka. Wszystkie „Rybki” lubią kotki i będą od dzisiaj obchodzić ich święto.

no images were found

  • Zimowe szaleństwa Rybek

no images were found

  • Warsztaty Bożonarodzeniowe

We wtorek 2 grudnia br. odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe z udziałem Rodziców naszych najmłodszych przedszkolaków. Wstępem dla tegorocznych warsztatów były wspólne zabawy: „Ciasto”, „Przyszła Zima do dzieci”, „Zimowa zabawa”, a na koniec taniec przy piosence Jingle bells” :) Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami wykonali piękne aniołki, które staną się ozdobą na naszą przedszkolną choinkę. Mamy nadzieję, że te warsztaty były okazją na twórcze spędzenie czasu ze swoimi dziećmi i że wszystkim się podobało :)

Wszystkim rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy! :)

no images were found

  • Dzień Pluszowego Misia

Miękki Pluszowy i taki z łatką- miś. To właśnie, dziś 25 listopada obchodzi swoje urodziny. Przedszkolaki z grupy „Rybki”postanowiły uczcić ten niezwykły dzień. Każdy przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia. Wspólnie z ulubionymi maskotkami Rybki obejrzały przedstawienie pt. „Jak miś Staś chciał zostać przyjacielem dzieci i piska Asa”. Wspólnie z ciocią przedszkolaki nauczyły się wiersza „Oto miś, mały miś” poznaliśmy różne misie występujące w bajkach dla dzieci. Razem bawiliśmy się przy znanych i lubianych piosenkach: „Jadą, jadą misie”,  „Pokochaj pluszowego misia”, „Misie dwa”. Na koniec misiowego dnia dzieci pomalowały farbami misia Stasia. A prace można podziwiać na naszej specjalnej wystawie.

no images were found

  • Halloweenowe zabawy

no images were found

  • Światowy Dzień Mycia Rąk

„Dziś od rana plusk w łazience, to maluchy myją ręce!”

Takim okrzykiem Rybki rozpoczęły obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo myje się rączki, słuchały bajki pt. „Dwie umywalki” a także wykonały plakat na którym odbiły swoje rączki. Na znak dzisiejszego święta ciocia ozdobiła buźki maluchów kropelkami wody :)

 

no images were found

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress