Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Teatrzyk u Jeżykówteatr2

 

 

  • Kuchenne naczynia…

W naszym teatrze wystąpiły naczynia kuchenne. Nie zabrakło garnka, patelni, czajnika, talerzy i widelca. Inscenizacji towarzyszyły też odgłosy kuchenne, bo kuchnia to takie miejsce gdzie nigdy nie jest nudno. I jak na koniec wszyscy przyznali, kuchnia to najmilsze miejsce w całym domu.

no images were found

„Hej pasterze Bóg w stajni się rodzi!”

W ramach zajęć teatralnych Rybki i Jeżyki obejrzały przedstawienie kukiełkowe, w którym narodzone Dzieciątko otrzymało nie tylko złoto, mirrę i kadzidło ale także kwiat wiśni i miskę ryżu. Na koniec wszyscy goście skocznie zaśpiewali i uśmiech Dzieciątka ze sobą zabrali.

no images were found

  • Teatr cieni

Ciocie zaprosiły dzisiaj Jeżyki do teatru. Każdy dostał bilet- pieczątkę wstępu i usiadł na wyznaczonym miejscu. Tematem przedstawienia było zdrowie i dbanie o nie. Dzieci dowiedziały się skąd się biorą zarazki, bakterie oraz co robić aby je likwidować.

„My jesteśmy bakterie i zarazki,
gdy masz brudne ręce bijemy oklaski.
Kiedy dziecko ręce swoje myje,
to każda z nas niechlubnie ginie.”

no images were found

  • Pacynki „Sadowe duszki”

„Sadowe duszki nas odwiedziły, w dobry humor nas wprawiły świetnie się z nami bawiły a na koniec na wystawę wskoczyły”

no images were found

  • „Jesienny wierszyk”

„Jeże Pani Jesień odwiedziła, o znakach nowej pory roku opowiedziała. Wiersza dzieci nauczyła, zdjęcie sobie z nimi zrobiła”

no images were found

  • „Kłopoty Jurka”

W ramach zajęć „Znamy też swoje ciało” Jeżyki obejrzały teatrzyk, którego bohaterem był chłopiec Jurek. To przedszkolak, który zawsze przegrywał w zawodach, był ostatni w biegach i na rowerze zawsze dojeżdżał ostatni na metę. Pewnego dnia spotkał królika, który dał mu niezwykły prezent- magiczne rękawiczki, dzięki którym zdobył pewność siebie oraz radę żeby jadł owoce i warzywa a także pił mleko. Po zastosowaniu się do rady królika. Jurek został mistrzem biegów i już! zawsze był pierwszy na mecie. Bo wszyscy wiedzą, że „żeby zdrowe ciało mieć, trzeba tylko chcieć!”.

no images were found

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress