Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Zajęcia dydaktyczne

 

  • Na łące

„-Panie Maszynisto dokąd wieziesz nas?

– Jadę dziś na łąkę, droga niedaleka wielu pasażerów na peronie czeka”

Jeżyki w ostatnich dniach poznają charakterystykę łąki i jej mieszkańców. Dziś usłyszały opowieść o mniszku lekarskim i o powietrzu, które porusza nasionkami dmuchawca. Przedszkolaki wykonały także wiosenną łąkę akwarelami.

no images were found

  • Kosmos

W ramach tygodnia o kosmosie „Jeżyki” i „Żabki” odwiedził astronom, który pokazał prezentację o układzie słonecznym wskazał też cechy charakterystyczne poszczególnych planet i Słońca. Dzieci mogły też zobaczyć profesjonalny teleskop oraz zapoznać się z jego budowa oraz z jego obsługą. Nasz niezwykły gość pokazał także lunetę i lornetkę bo od tych sprzętów najlepiej zacząć obserwację nieba. Specjalnie w tym celu udaliśmy się na szczere pole by poobserwować przyrodę, ptaki i w praktyce zapoznać się z obsługą tych urządzeń.

no images were found

  • Jeżyki w Centrum Ogrodniczym

Wiosna ach to ty! W ramach tygodnia o Wiośnie, „Jeżyki” postanowiły założyć swoją hodowlę kwiatów. W tym celu udały się do pobliskiej „Mrówki”. Obejrzały nasionka, cebulki kwiatów oraz wszystko to co jest potrzebne do prawidłowej hodowli. Pani ekspedientka oprowadziła nas też po sklepie pokazując także inne ciekawe stoiska. „Jeżyki” od razu po powrocie do przedszkola zabrały się za zasianie cebulek i nasionek . Teraz czekamy na efekty :)

no images were found

  • W kuchni bezpiecznie

Grupa „Jeżyków” miała okazję przyjrzeć się z bliska sprzętom kuchennym. Tydzień „w kuchni bezpiecznie” obfitował w niezapomniane wrażenia. Przedszkolaki rozróżniały akcesoria przy użyciu których konieczna jest pomoc dorosłych. Następnie według zaleceń pani Łyżki i pana Widelca z teatrzyku, którego obejrzały przedszkolaki, przygotowały krem z brokułów z grzankami, który z ochotą i na zdrowie zjadały oraz ozdobiły łyżki kucharskie. „Jeżyki” wykonały samodzielnie fartuszki kucharskie, wycinając z materiału odbity szablon, każdy wykończył i ozdobił własny fartuszek według swojego gustu. Zwieńczeniem tygodnia kucharskiego była wizyta w restauracji „Ostoja”, którą dzieciaki obejrzały „od kuchni”. Dużym zainteresowaniem spotkała się wielkość kuchni i sprzętów kucharskich, ale jeszcze większym słodki poczęstunek, przygotowany dzięki życzliwości pani Kierownik restauracji, który spałaszowały przedszkolaki oczywiście po obiadku :) Dziękujemy serdecznie pracownikom i kierowniczce „Ostoi”.

no images were found

  • Spotkanie z leśnikiem

W czwartek grupa „Jeżyki” gościła pana Mateusza, który jest leśnikiem. Dzięki jego uprzejmości dowiedzieliśmy się co jedzą zwierzęta leśne i ptaki w okresie zimowym. Wspólnie zrobiliśmy ptasią pyzę- ze smalcu i ziarenek i umieściliśmy ją w karmniku. Pan Mateusz chętnie odpowiadał na pytania i dzielił się z nami swoją wiedzą. Po wspólnej zabawie w węża i samoloty, każdy dostał  pamiątkowy order i malowankę o lesie. Dziękujemy pięknie za wizytę!

no images were found

  • Wizyta Państwa stomatologów

W grupie Jeżyków gościli Rodzice naszego „Jeżyka”- Maksia. Pan i Pani doktor opowiadali nam jak należy dbać o ząbki, jak je myć oraz jak często. Zaprezentowali również prawidłowy sposób szczotkowania zębów. Przynieśli również przyrządy potrzebne Im w pracy, a które sprawiają, że dzieci lubią  do nich przychodzić. Jeżyki przekonały się, że wizyta w gabinecie wcale nie musi być straszna i że nie ma się czego bać. Każdy Jeżyk otrzymał upominek, który zadba o zdrowie ich minek! :) Dziękujemy serdecznie Rodzicom Maksa :)

no images were found

  • Bezpieczna zabawa

Bezpieczna zabawa to fajna sprawa. Jej zasady poznaliśmy i na kartkę przyklejaliśmy. Prąd to nie zabawa każdy „Jeżyk” o tym wie, nie bawi się przy gniazdku, bo bezpieczny być chce.

no images were found

  • Badamy zmysł wzroku

Wszystko widzę i niczemu się nie dziwię! A jak to jest być osobą niewidzącą? Jeżyki podczas zajęć badały zmysł wzroku, miały one okazję przekonać się jak trudno jest wyjść na spacer, gdzie prowadzi nas laska a nie oczy. Zadanie było nie lada wyzwaniem! :)

no images were found

  • Na straganie

„Jeżyki wybrały się po warzywa, doskonale wiedziały jak każde się nazywa.

Ich kolory dobrze znały, dlaczego są zdrowe wiedziały.

Panu pięknie podziękowały i jabłuszka od pana dostały.”

no images were found

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress