Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Tak bawią się Jeżyki w Akademii

 

 • Zajęcia otwarte

Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” wraz ze swoimi rodzicami udali się na wycieczkę do Włoch.
Po wylądowaniu w Rzymie udali się na spacer po „Wiecznym Mieście”, w czasie którego dzieci mieli za zadanie odnaleźć koperty ze swoim imieniem. W kopercie znajdował się list w którym opisana była dokładna trasa podróży. Na Sycylii „Jeżyki” wraz ze swoimi rodzicami mieli za zadanie doprowadzić do erupcji wulkanu oraz przygotować pocztówkę. Rodzic czytał instrukcję a dziecko rysowało. Dzięki temu zadaniu dziecko wykazywało się znajomością orientacji na kartce papieru. Podczas następnej stacji dzieci wyodrębniały pierwszą głoskę w wyrazie, dzięki czemu dowiedziały się które włoskie miasto jest nazywane Miasto na wodzie, a rodzic mógł dowiedzieć się jak jego pociecha radzi sobie z syntezą głoskową. W Pizie, gdzie króluje Krzywa Wieża każdy „Jeżyk” wykazywał się pamięcią wzrokową. Po pokazaniu przez rodzica wieży z figur geometrycznych, dziecko miało za zadanie je odwzorować. Ostatnią atrakcją Włoch była możliwość wykonania maski weneckiej. W tej wspólnej pracy plastycznej rodzic wraz z dzieckiem mogli poćwiczyć zręczność manualną a przy okazji wspaniale bawić się. Ostatnim punktem zajęć były wyciszające ćwiczenia relaksacyjne oraz wielkie przytulańce :)

no images were found

 • Dzień Marchewki

W dniu Marchewki „Jeżyki” i  „Żabki” wzięły udział w przedstawieniu pt. „Urodziny Marchewki”. Przedszkolaki uczestniczyły także w konkursie na odgadywanie smaków warzyw. Uwieńczeniem marchewkowego dnia było samodzielne wykonanie soczku marchewkowego z maksymalną ilością witaminek! :)

no images were found

 • Światowy Dzień Ziemi

W tym szczególnym dniu „Jeżyki” dowiedziały się jakie zagrożenia wynikają z zanieczyszczenia planety. Dowiedziały się co to globus i wykonały makietę Ziemi. Poznały pojęcie segregowania śmieci oraz same miały okazję sprawdzić się w tym zadaniu. Najwięcej uciechy sprawiło im sprzątanie Świata. Teraz są prawdziwymi strażnikami przyrody.

no images were found

 • Tita, tita, to kosmita

Zawitał on do przedszkola ciocia przeczytała historyjkę o nim a następnie przygotowaliśmy teatrzyk o jego wyprawie na obcą planetę jaką jest Ziemia. Ufoludek- Egon, miał dwie ręce, dwie nogi, oczy a na nogach miał statki kosmiczne. Jak się okazało Egon wleciał do domu Ziemianina, który szykował się do przedszkola a na nogach miał trampki :).

no images were found

 • Warsztaty Bożonarodzeniowe

no images were found

 •  Przedstawienie dla Pani Jesieni

no images were found

 • Dzień Jeża

„Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją

Ach cóż to za groźny zwierz? to jest jeż, malutki jeż”

Przedszkolaki obchodziły „Dzień Jeża”, który ukrył się w naszej sali. Po śladach dotarł do niego i odnalazł go Oluś. Okazało się, że jest to przyjaciel Pani Jesień, który zgubił się. Dzieci obejrzały teatrzyk o „Dwóch Jeżach”. Duży Jeż okazał się samolubny a mały, chętnie pomógł wiewiórce po czym poszedł smacznie spać. Po zabawie w śpiącego Jeża „zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę o „Jeżyku”. Na koniec wykonaliśmy gruszkowe Jeże. Były smaczne! :)

no images were found

 • Wizyta u okulisty

„O zdrowie swoje dbamy, jak je zachować wszystkich pytamy.

Dziś jesteśmy u okulisty, żeby mieć wzrok przejrzysty!”

no images were found

 • Halloweenowe zabawy

„My jesteśmy zmory, straszne z nas upiory. Jeśli nie chcesz się nas bać to cukierka musisz dać! My Jeżyki duchów się nie boimy tylko z nimi się bawimy! w mumię się zamieniamy i dobry humor mamy. Robaki smaczne jemy, że są pyszne dobrze wiemy! :)”

no images were found

 • Dzień Poczty Polskiej

Na poczcie dzisiaj byliśmy życzenia Paniom składaliśmy. Panie święto swoje miały i pięknie się do nas uśmiechały! :)

no images were found

 • Dzień ogórka

Ogórek, ogórek, ogórek zielony ma garniturek……… ta piosenka towarzyszyła dzisiaj Jeżykom cały dzień. Dzieci przy niej bawiły się, tańczyły a nawet przygotowywały ogórkowe łódeczki. Jeże miały okazję również spróbować ogórka pod różną postacią: kiszony, korniszony, koreczki oraz sałatkę ogórkową.

no images were found

 • Światowy Dzień Mycia Rąk

Witamy dzieci kochane, od rana jesteśmy roześmiane, bo święto dzisiaj swoje mamy  i o wasze zdrówko dbamy. Gdy owoce chcecie zjeść musisz nas umyć no i część! bo gdy któraś z nas jest brudna to sprawa jest dosyć trudna!. Brudnymi rączkami jeść nie możemy jeśli zdrowi i silni być chcemy.

no images were found

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress