Dzień Babci i Dziadka w Akademii

 

Święto Babci i Dziadka w Akademii

Lubimy spędzać czas z babcią i dziadkiem…często jako dzieci nie doceniamy swoich dziadków i czasu jaki nam poświęcają. Dopiero gdy dorośniemy, widzimy jak ważnymi osobami są w naszym życiu. Dlatego przedszkolaki z Akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały szereg występów w którym podkreślały ważną rolę jaką pełnią rodzice naszych rodziców.

Grupa „Rybki”

no images were found

Najmłodsze przedszkolaki odświętnie ubrane pięknie recytowały wiersze dla swoich kochanych dziadków oraz śpiewały piosenki, wykonały układ „cza cza dla dziadków” na twarzach przybyłych gości było widać uśmiech i łzy wzruszenia. Po wspólnym odśpiewaniu tradycyjnego „sto lat, sto lat, niech żyją, żyją nam….” przyszedł czas na zabawy z babcią i dziadkiem. Wnuczęta wraz ze swoimi dziadkami w rytm zwiększającej tempa piosenki „A ram zam zam” miały za zadanie naśladować ruchy i gesty cioci. Dziadkowie mając zasłonięte oczy zostali poddani nie lada wyzwaniu, musieli odgadnąć głos swojego wnuczka lub wnuczki. Poradzili sobie z tym znakomicie. Ostatnie zadanie to przekazywanie kapelusza w rytm muzyki i losowanie zadań z „magicznego worka”. Dla wielu dziadków zadanie jak się okazało nie było trudne, w nagrodę najlepsi z nich otrzymali odznaki „Super Babcia”, „Super Dziadek”, na koniec przedszkolaki wręczyły prezenty. Babcie otrzymały piękne makaronowe połyskujące korale a dziadkowie zakładki do książek.

 

Grupa „Jeżyki”

no images were found

„Jeżyki” przygotowały krótką inscenizację pt. „Zabawy z Babcią i Dziadkiem” podczas której przynosiły prezenty, dzięki którym życie babci i dziadka stanie się łatwiejsze. Były to siedmiomilowy but, złota rybka spełniająca życzenia i stolik, który zawsze nakrywa się sam. Następnie w krótkim montażu słowno-muzycznym zaśpiewały piosenki i powiedziały wierszyki w których opowiedziały, że babcia i dziadek zawsze znajdą dla swoich wnuków czas, babcia piecze najlepsze ciasto na świecie a dziadek mocno przytuli i wymyśli najfajniejsze zabawy. Po zakończonym przedstawieniu nadszedł czas na wspólne zabawy. Jako pierwsi dziadkowie i chętne babcie tańczyli z wnuczętami na gazetach, które w miarę rosnącego tempa muzyki zmniejszała swą objętość, następnie wnuki zaprosili do dziadków wygibasów w rytm „Makareny”. Ostatnia zabawa „Jaka to melodia?” dostarczyła wszystkim wiele radości, a babcie chętnie rozpoznawały utwory ze swoich lat młodości. Po zabawach nastąpił czas na własnoręcznie wykonane upominki. „Jeżyki” własnoręcznie przygotowały muchy a dla babci broszkę z modeliny.

Grupa „Żabki”

no images were found

„Żabki” w tym roku zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków do wspaniałej zabawy na statku. Kapitan statku Kuba W. i jego dzielna załoga zaprosili gości w rejs „Tanecznym krokiem po Europie…”. Odwiedzili Francję gdzie wraz z dziadkami zatańczyli Tango, Grecję na której wybrani dziadkowie zatańczyli Zorbę a Hiszpania przywitała ich gorącym uśmiechem Hiszpanek Roksanki J. i Martynki K. W czasie podróży na marynarzy czekało wiele wyzwań odgadywanie zagadek szorowanie pokładu i zarzucanie kotwicy. Dziadkowie by stać się prawdziwymi marynarzami musieli zdać egzamin. Na zakończenie podróży statek wpłynął do polskiego portu, gdzie ciocia Ania w stroju opoczyńskim porwała do poleczki najwytrwalszych marynarzy. Na pamiątkę tej przygody dziadkowie zostali obdarowani samodzielnie wykonanymi statkami z modeliny, babcie zaś otrzymały poduszeczki w kształcie serca, nad którymi dzieci pracowały już od kilku tygodni. Występ przedszkolaków zakończyło z serca płynące „ sto lat…”.

Wszystkie piękne występy zakończyły się słodkim poczęstunkiem przy wspólnym pokoleniowym stole.