Piosenka Akademii Przedszkolaka:

„Przedszkolak Tygodnia”

 

  • Przedszkolak Tygodnia Aleksander z grupy Żabki

W ramach programu Przedszkolak Tygodnia Olek zaprosił swojego tatę, który pasjonuje się astronomią. Nasz specjalny gość pokazał nam prezentację o układzie słonecznym wskazał też cechy charakterystyczne poszczególnych planet i Słońca. Dzieci mogły też zobaczyć profesjonalny teleskop oraz zapoznać się z jego budowa oraz z jego obsługą. Nasz niezwykły gość pokazał także lunetę i lornetkę bo od tych sprzętów najlepiej zacząć obserwację nieba. Wszyscy byli zaabsorbowani specjalistycznym sprzętem i ciekawymi opowiadaniami taty Olka. Serdecznie dziękujemy za te wspaniałe kosmiczne odwiedziny :)

no images were found

  • Przedszkolak Tygodnia Natalka z grupy Rybki

Nasz przedszkolak, Natalka z grupy Rybki zaprosiła swoją mamę, która jest fryzjerką. Pani Ewelina zapoznała dzieci ze swoim zawodem, pokazała narzędzia, które na co dzień potrzebne są jej w pracy. Na koniec wszystkie dzieci miały okazję zmienić swoje fryzury. Dziewczynki miały piękne loki, a chłopcy irokezy. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobało się to spotkanie. Dziękujemy mamie Natalii za przybliżenie tajników swojego fachu i piękne stylizacje naszych „modelek” i „modeli”

no images were found

  • Przedszkolak Tygodnia Ksawery z grupy Żabki

W ramach programu Przedszkolak Tygodnia i działań promujących bezpieczeństwo, nasze przedszkole odwiedził tata Ksawerego z pokazem multimedialnym pt. „Akademia Amperka”. Dzieci obejrzały film rysunkowy wyjaśniający jak powstaje prąd i do czego jest wykorzystywany a także jakie zagrożenia wiążą się z niewłaściwym korzystaniem z urządzeń domowych. Dowiedziały się jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia porażeniem prądem i poznały numer alarmowy do pogotowia energetycznego. Dla utrwalenia zdobytych wiadomości wszystkie dzieci wzięły udział w quizie na temat bezpieczeństwa. Dla wszystkich małych uczestników były przewidziane upominki: kamizelki odblaskowe oraz kolorowanki związane z tematem przygotowane specjalnie przez PGE.

no images were found

  • Przedszkolak Tygodnia Madzia z grupy Rybki

Nasz Przedszkolak Tygodnia Madzia z grupy „Rybki” zaprosiła do przedszkola swoją ciocię i mamę, które wraz z dziećmi wykonały piękne choinki z szyszek oraz świąteczny stroik, który stal się świetną ozdobą naszej sali. Przedszkolakom bardzo podobało się to niezwykłe spotkanie. Dziękujemy serdecznie pani Natalii za ciekawe zajęcia i opowieści o swojej plastycznej i artystycznej pasji.

no images were found

  • Przedszkolak Tygodnia Roksanka z grupy Żabki

Do przedszkola przybył gość – artystka ciocia Roksanki, którą bardzo ładnie przywitaliśmy i jej opowiadań o tym czym się zajmuje wysłuchaliśmy. Potem do pracy się zabraliśmy i piękne kwiaty wykonaliśmy. Ładnie ciocię i  mamę Roksanki pożegnałyśmy i serdecznie do nas jeszcze zapraszaliśmy. Dziękujemy mamie Roksanki i cioci za miłą wizytę i ciekaw opowiadania :)

no images were found

  • Przedszkolak Tygodnia Oluś z grupy Jeżyki

Nasz Przedszkolak Tygodnia Oluś opowiedział nam o swoim hobby – konstruowaniu z klocków Lego przeróżnych pojazdów i budowli. Wspólnie cała grupa miała okazję pobawić się niesamowitymi konstrukcjami Olusia a także spróbować własnych sił w konstruowaniu :) Olek wspólnie ze swoją babcią Ewą pokazał i opowiedział nam o swojej ulubionej książeczce pt. „Miasteczko Mamoko”. Babcia Olusia przeczytała nam przepiękną baśń „O samolubnym Olbrzymie”, na koniec bawiliśmy się wspólnie w „misiowe zgadywanki”. Poznaliśmy również mamę i tatę Olusia oraz ich ciekawe zawody. Byliśmy z wizytą w sklepie mamy Olusia i zwiedziliśmy fabrykę waty. Poznaliśmy proces produkcji waty kosmetycznej i z pomocą taty Olka wykonaliśmy pracę plastyczną. Tata Olusia opowiedział nam również o wspólnych pasjach i zabawach z Olusiem.

no images were found

  • Przedszkolak Tygodnia Mikołaj S. z grupy Żabki

Nasz Przedszkolak Tygodnia Mikołaj z grupy „Żabki” wraz ze swoim tatą zaprezentowali swoje hobby- grę w szachy. Mikołaj dopiero pół roku uczy się tej strategicznej gry i już w profesjonalnym turnieju szachowym odniósł pierwsze zwycięstwo. Mikołaj i jego tata razem ćwiczą i opracowują strategię wygranej w domu. Przedszkolaki dowiedziały się jakie zasady panują na 64-polowej szachownicy i jak odmierzany jest czas ruchu graczy. Dzięki filmikom i zdjęciom dzieciaki mogły zobaczyć jak wygląda prawdziwy turniej szachowy. Na koniec wszyscy mogli uczestniczyć we wspólnym turnieju poruszając się szachowymi figurami. Ciekawe czy przedszkolaki złapały szachowego bakcyla? :) Dziękujemy serdecznie Mikołajowi i jego tacie za przybliżenie reguł tej gry i fascynujące szachowe opowieści :)

no images were found

  • Przedszkolak Tygodnia Ola S. z grupy Rybki

Nasz Przedszkolak Tygodnia Ola z grupy Rybki zaprosiła do Akademii swojego tatę, który wykonuje ciekawą pełną pasji pracę. Tata Oli jest jest nietypowym Funkcjonariuszem Policji, ponieważ ma partnera „Murzynka”. Piesek jest wyszkolony, reaguje na wszystkie komendy oraz ma bardzo dobry węch, który pomaga łapać niedobrych ludzi. Ola razem z tatą i całą rodziną opiekują się i dbają o Murzynka. Przedszkolaki dowiedziały się co zajada pies policyjny, jakie treningi przechodzi by dobrze wykonywał swoją pracę. Tata Oli pokazał również przedszkolakom jak należy zachować się gdy zbliży się do nich nieznany pies a także powiedział, że nie wolno takiego pieska głaskać. Tata Oli podzielił się z nami również swoja wiedzą i pasją na temat psów myśliwskich. Dziękujemy serdecznie Oli i jej tacie za ciekawą lekcję o bezpieczeństwie i o odpowiedzialnej pracy funkcjonariusza Policji cieszymy się że mogliśmy poznać Murzynka pogłaskać i popatrzeć jak pięknie aportuje :)

no images were found

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress