Poznajemy ciekawe zawody

  • z wizytą u rodziców Mikołaja S. „Dzień Hiszpański w CHELSEA”

Dziękujemy serdecznie rodzicom Mikołaja S. za organizację Dnia Hiszpańskiego w ramach naszej akcji „poznajemy ciekawe zawody naszych rodziców”. Przedszkolaki bawiły się wspaniale przy okazji nabywając wiele umiejętności językowych i wiedzy na temat historii i kultury Hiszpanii!

no images were found

  • poznajemy Opoczyńską Orkiestrę Miejską

To niezwykłe spotkanie przedszkolaków z tak niespotykanymi osobowościami i zawodami odbyło się dzięki zaangażowaniu i uprzejmości mamy Liliany- p. Izabeli K.

no images were found

  • wizyta Górnika z okazji Barbórki

Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega ciężka praca górnika oraz jak wyglądają obchody Barbórki – tradycyjnego święta górników. Dzieci miały okazję przymierzyć czako- górniczą czapkę z pióropuszem. Nasz gość opowiedział przedszkolakom ciekawe historie dotyczące niebezpiecznej pracy górnika.

no images were found

  • wycieczka przedszkolaków do Poczty Głównej w Opocznie

Przedszkolaki zapoznały się z pracą pocztowców i listonoszów oraz z wyglądem poczty, wyposażeniem i pomieszczeniami. Dzieci miały okazję odpowiedzieć na miłą przesyłkę jaką dostały od Melani z Londynu. Wspólnie wykonaną niespodziankę dla Meli Przedszkolaki wysłały z pomocą pracowników poczty, listem do Londynu. Dzieci przygotowały również niespodziankę dla swoich najbliższych…w związku z tym ciocie zalecają Rodzicom częstsze zaglądanie do skrzynki na listy :)
Dziękujemy serdecznie za ciepłe przywitanie wszystkim pracownikom Poczty Głównej w Opocznie.

no images were found

  • wizyta funkcjonariusza Policji w Opocznie

Akademię Przedszkolaka odwiedził funkcjonariusz Powiatowej Policji w Opocznie młodszy aspirant Mirosław Antos, który opowiedział nam o swojej pracy, o tym jak pomaga ludziom, kieruje ruchem ulicznym, przyjeżdża do wypadku. Zaprezentował nam swój mundur, zwracając uwagę na jego kolor oraz podstawowe elementy: czapka, pas, odznaki, lizak inne narzędzia potrzebne mu do pracy. Na pamiątkę policjant wręczył nam odblaskową kamizelkę, tłumacząc do czego ona służy. Na koniec spotkania wyszliśmy na pobliskie skrzyżowanie, na którym mogliśmy zaprezentować zdobyte umiejętności. Pan Policjant pokazał Nam również radiowóz, który mogliśmy dokładnie obejrzeć a także którego mogliśmy usłyszeć.

” Za tak miłą wizytę Panu Policjantowi
podziękowaliśmy i mały prezent podarowaliśmy.
Niech o Nas pamięta i niech Jego buzia będzie zawsze uśmiechnięta” 🙂

no images were found

  • wycieczka „Jeżyków” do supermarketu

Zgodnie z poruszaną niedawno tematyką zajęć „Robimy zakupy” oraz „Poznajemy ciekawe zawody” grupa „Jeżyki” wybrała się na wycieczkę do supermarketu „Lewiatan”. Na początku dzieci przygotowane zostały do wycieczki poprzez omówienie zasad bezpiecznego poruszania się poza terenem przedszkola oraz kulturalnego sposobu zachowania się w miejscu publicznym. Dzieci zostały zapoznane z budynkiem sklepu, oglądały wyeksponowany asortyment. Dodatkowo miały możliwość zaobserwowania, na czym polega praca sprzedawcy i innych pracowników, obserwować klientów robiących zakupy. Na zakończenie dokonaliśmy drobnych zakupów pamiętając przy tym o zastosowaniu form grzecznościowych. Wycieczka ta dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń. Dziękujemy tacie Nikoli oraz wszystkim pracownikom za miłe przyjęcie i słodką niespodziankę 🙂

no images were found

  • wizyta w Akademii pana Leśniczego- taty Antosia

no images were found

  • Z wizytą u mamy Tymoteusza w gabinecie stomatologicznym

no images were found