Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Mini Euro-Trip

  • Wycieczka do Włoch

Dzisiaj rozmawialiśmy o Włoszech, dzieci poznały flagę Włoch, uczyły się przedstawiać po włosku, poznały ulubionego bohatera włoskiej bajki dla dzieci- Pinokia i obejrzały bajkę o jego przygodach. Dowiedziały się również, co jest potrzebne aby przygotować tradycyjne danie włoskie – spaghetti, które później zostało dla nich przygotowane przez ciocię. Wycieczka do Włoch zapoczątkowała „Mini Euro-trip…”

no images were found

  • Wycieczka do Grecji

„Rybki” dzisiaj odwiedziły Grecję, w której to skosztowały oliwek, sera feta, i winogrono- afrodyzjaków prawdziwego Greka. Dzieci dowiedziały się, że Grecy to znakomici wynalazcy i artyści. „Rybki” wcieliły się w greckich artystów i stworzyły piękne rzeźby z gliny :)

no images were found

  • Wycieczka do Francji

Dzisiaj piękna Sofie zaprosiła „Rybki” do Francji opowiedziała im o fladze i jej kolorach, o zabytkach Paryża a także opowiedziała o ulubionych smakołykach. Zostawiła dzieciom pamiątkę z wyprawy – statuetkę Wieży Eiffla. Dzieci w zamian przygotowały dla niej korale podczas wykonywania, których mogły się wykazać umiejętnością rozpoznawania kolorów, figur geometrycznych oraz kontynuowały rozpoczęty rytm pracy. Na koniec skosztowały francuskiego przysmaku – francuskich rogalików z nadzieniem.

no images were found

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress