Bezpieczni na drodze

„Bezpieczni na drodze” to temat cyklu tygodniowych zajęć, w takcie których dzieci zdobywają wiadomości i umiejętności dotyczące bezpieczeństwa na drodze, a także na temat tego czym poruszamy się po drodze i w jaki sposób. „Rybki” wzbogaciły wiedzę dotyczącą środków lokomocji i sposobów ich przemieszczania się dzięki temu rozwinęły swoją orientację przestrzenną. Po przez wykonanie zadania pt.: „Na ulicy” doskonaliły umiejętność określania stosunków przestrzennych pomiędzy środkami lokomocji. Zadanie wykonane na piątkę! Brawo!

no images were found

W ramach kontynuacji cyklu zajęć „Bezpieczni na drodze”. Rybki poznały podstawowe znaki obowiązujące podczas ruchu ulicznego, a także doskonaliły umiejętności dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Na specjalnie przygotowanej jezdni z przejściem dla pieszych ćwiczyły uważne rozglądanie oraz przechodzenie na drugą stronę tylko po zapaleniu zielonego światła.
„Czerwone światło- stój! bo jadą auta.
Przez jezdnie idź, gdy świecą Ci zielone światła”
Oby nasz wierszyk i zarazem przestroga towarzyszyły małym zuchom zawsze gdy znajdą się przed „zebrą”. Dzisiaj poszło im wspaniale!

no images were found