Piosenka Akademii Przedszkolaka:

Tak Jeżyki bawią się w Akademii

  • Zakładamy Kącik Przyrodniczy

no images were found

  • Teatrzyk u „Jeżyków” – robimy pacynki

no images were found

  • Bezpieczne zabawy zimowe

Bezpieczne zabawy zimowe to temat zajęć na których dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się zimą oraz o zachowaniu bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Przedszkolaki miały okazję pospacerować po „lodowej”, „bąbelkowej” ścieżce oraz malowały rączkami w rytm piosenki „Tak się zachmurzyło”.

no images were found

  • Nasza poczta- poznajemy ciekawą pracę pana Listonosza

Jeżyki po powrocie z wycieczki na pocztę założyły w swojej sali Kącik Pocztowy. Umieściły tam przyniesione z poczty przekazy, koperty, naklejki priorytetowe i wiele innych druczków. Nie zabrakło również czerwonej skrzynki na listy, która już po kilkunastu minutach była pełna przesyłek:)  Dzieci bawiły się wspaniale przy okazji ucząc się odgrywania ról społecznych.

no images were found

W związku z tematem tygodnia Nasza poczta” Jeżyki dowiedziały się dziś na czym polega praca listonosza. Zobaczyły jak wygląda jego jesienny strój i logo poczty. Ciekawość przedszkolaków wzbudziła oczywiście wielka torba listonosza i to, co się w niej znajduje: listy, paczki, widokówki, znaczki oraz przeróżne druki. Dzięki historyjce obrazkowej dowiedziały się jaką drogę musi przebyć list od nadawcy do adresata. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, która polegała na złożeniu pociętej na części pocztówki. Wszystkie Jeżyki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. BRAWO!

no images were found

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress