Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Warsztaty rękodzieła ludowego w Akademii Przedszkolaka

Do zrobienia wielkanocnej palmy wystarczy patyczek, bibuła i trochę bukszpanu. Przekonały się o tym maluchy z Akademii Przedszkolaka.

W trosce o zachowanie i pielęgnowanie tradycji ludowej oraz obyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi w Akademii Przedszkolaka zostały zorganizowane  przedświąteczne warsztaty rękodzieła ludowego dla dzieci.  Do współpracy zaproszono panie: Agnieszkę Szczepańską Stanisławę Ksytę, Zofię Stępniak.

Panie ubrane w stroje ludowe zadbały nie tylko o miłą atmosferę spotkania, ale również o to, by młode pokolenie poczuło klimat rodzimego folkloru. Celem warsztatów była również promocja zanikające już tradycji i lokalnego wzornictwo.  Dzieci uczyły się metod wykonywania i ozdabiania palm wielkanocnych. W efekcie każdy uczestnik stworzył swoją własną, niepowtarzalną palmę. Udział w warsztatach pozwolił dzieciom zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Rozwinął też pozytywne relacje międzypokoleniowe. Własnoręcznie wykonane palmy stały się żywym świadectwem tradycji i kultury ludowej naszego regionu. W podziękowaniu za tak wspaniałe warsztaty dzieci podziękowały przybyłym gościom składając wielkanocne życzenia i wręczając własnej roboty pisankę.

no images were found