Akademia Przedszkolaka Opoczno ul. M. C. Skłodowskiej

Przedszkole mieści się w jednopiętrowym budynku w Opocznie, w którym zajmuje 140m². Jest to budynek o wysokim standardzie, spełniający wszystkie niezbędne  normy bezpieczeństwa. Zarówno elewacja jak i wnętrze przedszkola utrzymane są w słonecznych, ciepłych i przyjaznych dzieciom barwach. Przedszkole znajduje się w otoczeniu bloków mieszkalnych oraz znajdującej się nieopodal pięknej zieleni pól i lasów. Dzięki temu dzieci maja okazję do odbywania spacerów w najbardziej dla nich optymalnych warunkach, które sprzyjają obserwacji przyrody, zmieniającej się pod wpływem następujących po sobie pór roku. Spacery po okolicy wzbogacają wiedzę przedszkolaków o otaczającym ich świecie i najbliższym środowisku.

Budynek przedszkola posiada cztery przestronne i widne sale do zabaw i zajęć dydaktycznych (46-49m²), jadalnię dla dzieci z WC, szatnię, 3 łazienki dla dzieci z łączną liczbą 6 stanowisk z brodzikiem i oddzielonym miejscem na przewinięcie dzieci oraz przechowywaniem środków higienicznych dzieci żłobkowych, biuro, pomieszczenie dla personelu i łazienkę, łazienkę dla niepełnosprawnych, kuchnię oraz pomieszczenia do zmywania i przechowywania, i przygotowywania posiłków.

Sale dydaktyczne są przestronne i jasne, urządzone kolorowo i wyposażone w różnorodne, atestowane zabawki oraz pomoce sprzyjające radosnej i twórczej zabawie. Ponadto są wyposażone w kamery internetowe umożliwiające obserwację dziecka i pracę opiekunów. Nowe meble i wyposażenie dostosowane do wieku i rozwoju dzieci oraz posiadające niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. W każdej z sal znajdują się różnorodne kąciki zabaw, których organizacja ulega zmianom w zależności od realizowanego programu oraz potrzeb i zainteresowań dzieci. Baza dydaktyczna sprzyja stymulacji różnych form aktywności dzieci  z uwzględnieniem ich potrzeb, związanych z wiekiem, zróżnicowanym rozwojem oraz różnorodnymi zainteresowaniami.

Szatnia naszego przedszkola jest wyposażona w indywidualne szafki, w których każde z dzieci ma swoje miejsce (oznaczone znaczkiem i podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka). Szatnia jest kolorowa, bezpieczna  i wygodna.

Łazienki dla przedszkolaków  urządzone zostały w sposób przyjazny dzieciom, gdzie priorytetową sprawą jest bezpieczeństwo. Nasze łazienki są kolorowe i wesołe, co sprawia, że dzieci z przyjemnością w nich przebywają. Rozmiary umywalek i sanitariatów zostały dostosowane do wzrostu małych dzieci tak, aby mogły one z nich swobodnie korzystać.

Pozostałe pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu zostały zaprojektowane i wyposażone zgodnie z wszelkimi wymogami PIS oraz PSP, a także ustawy MEN.

Ponadto placówka posiada bezpieczny, kolorowy plac zabaw znajdujący się z tyłu przedszkola, oraz patio otaczające dwie sale przedszkolne z roślinami i piaskownicą do zabawy w których dzieci mogą aktywnie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Urządzone z myślą o naszych przedszkolakach  zachęcają ich do spontanicznej zabawy i współżycia w grupie.

Akademia Przedszkolaka Końskie ul. 1 Maja 13

Przedszkole mieści się w jednopiętrowym budynku w Końskich, w którym zajmuje 140m². Jest to budynek o wysokim standardzie, spełniający wszystkie niezbędne  normy bezpieczeństwa. Zarówno elewacja jak i wnętrze przedszkola utrzymane są w słonecznych, ciepłych i przyjaznych dzieciom barwach. Przedszkole znajduje się w otoczeniu bloków mieszkalnych oraz znajdującej się nieopodal pięknej parków i pól. Dzięki temu dzieci maja okazję do odbywania spacerów w najbardziej dla nich optymalnych warunkach, które sprzyjają obserwacji przyrody, zmieniającej się pod wpływem następujących po sobie pór roku. Spacery po okolicy wzbogacają wiedzę przedszkolaków o otaczającym ich świecie i najbliższym środowisku.

Budynek przedszkola posiada cztery przestronne i widne sale do zabaw i zajęć dydaktycznych (46-49m²),  dwie szatnie, 3 łazienki dla dzieci z łączną liczbą 6 stanowisk z brodzikiem i oddzielonym miejscem na przewinięcie dzieci oraz przechowywaniem środków higienicznych dzieci żłobkowych, biuro, pomieszczenie dla personelu i łazienkę, łazienkę dla niepełnosprawnych,  pomieszczenia do odbioru żywności oraz pomieszczenie do zmywania.

Sale dydaktyczne są przestronne i jasne, urządzone kolorowo i wyposażone w różnorodne, atestowane zabawki oraz pomoce sprzyjające radosnej i twórczej zabawie. Ponadto są wyposażone w kamery internetowe umożliwiające obserwację dziecka i pracę opiekunów. Nowe meble i wyposażenie dostosowane do wieku i rozwoju dzieci oraz posiadające niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. W każdej z sal znajdują się różnorodne kąciki zabaw, których organizacja ulega zmianom w zależności od realizowanego programu oraz potrzeb i zainteresowań dzieci. Baza dydaktyczna sprzyja stymulacji różnych form aktywności dzieci  z uwzględnieniem ich potrzeb, związanych z wiekiem, zróżnicowanym rozwojem oraz różnorodnymi zainteresowaniami.

Szatnie naszego przedszkola są wyposażona w indywidualne szafki, w których każde z dzieci ma swoje miejsce (oznaczone znaczkiem i podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka). Szatnia jest kolorowa, bezpieczna  i wygodna.

Łazienki dla przedszkolaków  urządzone zostały w sposób przyjazny dzieciom, gdzie priorytetową sprawą jest bezpieczeństwo. Nasze łazienki są kolorowe i wesołe, co sprawia, że dzieci z przyjemnością w nich przebywają. Rozmiary umywalek i sanitariatów zostały dostosowane do wzrostu małych dzieci tak, aby mogły one z nich swobodnie korzystać.

Pozostałe pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu zostały zaprojektowane i wyposażone zgodnie z wszelkimi wymogami PIS oraz PSP, a także ustawy MEN.

Ponadto placówka posiada bezpieczny, kolorowy plac zabaw znajdujący się z tyłu przedszkola, oraz patio w których dzieci mogą aktywnie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Urządzone z myślą o naszych przedszkolakach  zachęcają ich do spontanicznej zabawy i współżycia w grupie.