Akademia Przedszkolaka współpracuje z

facebook.com/pages/MDK-Opoczno/417279264985726
www.mdkopoczno.pl
riki opoczno

Akademia Przedszkolaka uczestniczy w programach:

przedszkole-niepubliczne-akademia-przedszkolaka-przedszkoliada2

Program zajęć „Przedszkole i Piłka” realizowany w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym, został stworzony w celu zapoznania dzieci w wieku przedszkolnym z szeroko rozumianą kulturą fizyczną. Zajęcia mają na celu pierwszy kontakt dziecka z wychowaniem fizycznym zarówno w ujęciu zabawy, zajęć sportowych jak i szerzej, w przygotowaniu dziecka pod względem mentalnym do współpracy w drużynie oraz wpojenia zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

pse
 Nasza Akademia realizuje

Ogólnopolski Program Edukacji Antytytoniowej dla Dzieci Przedszkolnych

„Czyste Powietrze Wokół Nas”
kubusiowi przyjaciele2
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii
5 porcjiCelem programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” jest zwiększenie świadomości na temat łatwej i zdrowej diety oraz zachęcenie do wdrożenia jej w życie. zdrowo-jemy-zdrowo-rosniemy-ap-opocznoProgram ma na celu ukształtować prawidłowe nawyki żywieniowe co pomaga wspierać prawidłowy rozwój dzieci. Stosowanie zbilansowanej diety wpływa na zmniejszenie ryzyka nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu. Kapitan AquafreshAkademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach.

maskotka_um_kik_332-341x600

„Dzieciństwo bez próchnicy”

Program ukierunkowany na edukację, promocję i profilaktykę zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci ich rodziców, opiekunów i wychowawców.

wole_wode1

Celem programu jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

karta-duzej-rodziny-akademia-przedszkolaka-opoczno-konskie