Programy Edukacyjne w Akademii- rok przedszkolny 2015/2016

 

Dzieciństwo bez próchnicy

Miło nam poinformować, że nasza placówka zakwalifikowała się do programu „Dzieciństwo bez próchnicy”, który to program realizowany jest w ramach projektu „Edukacja, promocja”i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców opiekunów i wychowawców. Projekt dofinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi.maskotka_um_kik_332-341x600

Celem głównym projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.

Cele bezpośrednie to poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat, wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych. By osiągnąć zamierzone cele w naszym przedszkolu zostały podjęte pośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne w postaci wsparcia rodziców/opiekunów dzieci za pośrednictwem materiałów edukacyjnych i promocyjnych, rozpowszechnienie ulotek, maskotek, pakietów edukacyjnych, objęcie dzieci działaniami przez przeszkolonych nauczycieli i wyposażenie w szczoteczki i pasty.

Wspólnie z Pampisiem dzieci uczą się jak właściwie dbać o ząbki i jamę ustną tak aby nie dopuścić do próchnicy zębów.

no images were found

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy zdrowo-jemy-zdrowo-rosniemy-ap-opoczno

Promując prawidłowe nawyki żywieniowe pomagamy wspierać prawidłowy rozwój dzieci. Stosując zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu. Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem. Dostosowując jadłospis dziecięcy do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju. Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.

 

Kubusiowi Przyjaciele Natury kubusiowi przyjaciele2

Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii, uczyć szacunku do otaczającego świata, utrwalać dobre, ekologiczne nawyk w przedszkolu jak i w domu. Program udostępnia wskazówki jak w codziennym życiu dbać o środowisko, a przy tym zaoszczędzić wodę, czy energię.

 

Mamo, tato wolę wodęwole_wode1

Program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

 

Akademia Aquafresh – Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolakówaqf_logo_nowe_ost

Kapitan Aquafresh

 

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach. Tegoroczny program wzbogacony został o zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania, dbania o aktywność fizyczną, a nawet o naukę angielskiego. Pastusiową Olimpiadę promującą wśród dzieci sport prowadzi Kapitan Aquafresh – nowy bohater programu.

W tym tygodniu grupa Pszczółek realizowała ogólnopolski program edukacji zdrowotnej Akademia Aquafresh, który koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki przez kolejne dni poznawały mieszkańców Pastusiowej Krainy, dowiadywały się jak prawidłowo dbać o zęby aby nie zagościł w nich Robaczek Próchniaczek, poznawały pracę stomatologa oraz zasady zdrowego odżywiania. Po każdych zajęciach zdobywały kolejne sprawności m.in. Mistrzów Szczotkowania, Asystentów Doktora Ząbka czy Żywieniowych Ekspertów. Po zdobyciu wszystkich sprawności otrzymały certyfikat PASTUSIOWEGO PRZEDSZKOLA.

no images were found

Zapisz

Zapisz

Zapisz