W naszej Akademii w każdej grupie wiekowej wdrażamy nawyk szczotkowania zębów

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że próchnica jest największą zmorą małych ząbków. Akademia Przedszkolaka wdraża zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczotkowania zębów przez dzieci w przedszkolu, w tym zakresie. Próchnica niszczy zęby niemyte lub niedomyte w zastraszającym tempie. Szczególnie szybko radzi sobie z zębami mlecznymi, gdyż są one słabo zmineralizowane, a więc bardziej podatne na działanie czynników niszczących szkliwo. Dbanie o zęby to jeden z najzdrowszych nawyków. Jako że nawyki kształtują się w pierwszych latach życia dziecka, o higienę jamy ustnej należy dbać od kołyski. W Akademii Przedszkolaka pilnujemy, aby mycie zębów przeprowadzane było 2 razy dziennie: po śniadaniu i po obiedzie. W naszym przedszkolu Twój maluch nauczy się samodzielnie szczotkować ząbki, oczyszczać język i wewnętrzne strony policzków- gdzie również przebywają bakterie. Akademia Przedszkolaka regularnie bierze udział w ogólnopolskich programach edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków, obecnie jest to program „Akademii Aquafresh” oraz „Dzieciństwo bez próchnicy”.

Jak zachęcić dzieci do mycia ząbków?

Instrukcja szczotkowania zębów

Artykuły eksperckie